Projekty domów: niewielki, funkcjonalny dom z poddaszem

Nieduży dom z pracowni Domowe Klimaty, autorstwa architekta Jarosława Charkiewicza. Ekonomiczny, łatwy w budowie, tani w realizacji. Przewidywany koszt budowy stanu surowego zamkniętego - 139 800 zł.

Projekt niewielkiego, eleganckiego domu dla rodziny cztero-pięcioosobowej. Architektura budynku ma nowoczesny wygląd dzięki wyrazistej prostocie bryły, oszczędności detalu oraz plastycznym zestawieniom materiałów. Duże przeszklenia dodają bryle lekkości i powiększają optycznie przestrzeń pomieszczeń. Na parterze zlokalizowano część dzienną: wygodny hol z miejscem na szafy, pokój dzienny, kuchnię z dużą spiżarnią oraz schowane na?uboczu pomieszczenia gospodarcze z garażem, dostępnym bezpośrednio z domu. Cztery sypialnie mieszkańców wraz z dużą łazienką umieszczone są na?poddaszu. Jest to ekonomiczny dom o klasycznym kształcie i prostym dachu, łatwy w budowie, tani w realizacji.

Technologia i konstrukcja

- ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny 25 cm +?styropian 25 cm

- strop: żelbetowy monolityczny

- dach: kąt nachylenia 42 stopnie, blacha

Parametry domu

- powierzchnia użytkowa: 108,5 m2

- garaż i kotłownia: 23,9 m2

- powierzchnia netto: 145,2 m2

- powierzchnia zabudowy: 108,1 m2

- kubatura: 585 m3

- wysokość budynku: 9,11 m

- wymiary budynku: 11,16 x 10,51 m

- minimalna szerokość działki: 19,16 m

Zapotrzebowanie na energię: EP = 78,60 kWh/(m2rok)

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: