Aquarea DHW do ciepłej wody użytkowej

Urządzenie Aquarea DHW firmy Panasonic służy do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. W jednej obudowie integruje ono małą pompę ciepła oraz zbiornik c.w.u. i jest w stanie zapewnić o 75 proc. mniejsze zużycie energii niż elektryczne podgrzewacze. Rozwiązanie stworzono z myślą o domach jednorodzinnych, które są już wyposażone w system ogrzewania.

W Aquarei DHW zastosowano te same technologie, co w pompach ciepła - urządzenie podgrzewa wodę, czerpiąc energię cieplną z powietrza znajdującego się w otoczeniu. Produkowana przez nie ciepła woda użytkowa (c.w.u.) może osiągnąć temperaturę 55 stopni C, jest także opcja ustawienia temperatury 75 stopni. Dzięki zastosowaniu sprężarki rotacyjnej jednostka jest w stanie działać z wysoką efektywnością - zapewnia o 75 proc. mniejsze zużycie energii niż elektryczne podgrzewacze wody.

Podgrzewacz z pompą ciepła w dwóch wersjach

Nowe urządzenie jest dostępne w dwóch wersjach - naściennej i wolnostojącej. Urządzenie w wersji naściennej obejmuje modele o pojemności 80, 100 i 120 litrów. Można je zainstalować w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni, takich jak kuchnie czy łazienki. Jest wyposażone w sterownik z dotykowym wyświetlaczem LCD, dzięki któremu można ustawić temperaturę, uzyskać informację o ilości wody w zbiorniku i zaprogramować pracę jednostki w cyklu tygodniowym.

Jednostka wolno stojąca jest wyposażona w zbiorniki o pojemności 200 i 285 litrów. Urządzenie może być podłączone do zewnętrznych źródeł ciepła, takich jak panele słoneczne czy dodatkowe pompy ciepła, co zwiększa jego wydajność. Wolnostojąca Aquarea DHW pozwala również na wentylowanie domu - wywiewane z wnętrza ciepłe powietrze wykorzystuje się do produkcji c.w.u., a po oddaniu ciepła wyprowadzane jest poza obiekt lub do tych pomieszczeń, które wymagają chłodzenia.

Trwałość podgrzewacza i jakość wody

Aquarea DHW jest bardzo wytrzymała. Wymiennik ciepła został nawinięty po wewnętrznej stronie zewnętrznego płaszcza zbiornika, co zapobiega gromadzeniu się kamienia i zwiększa żywotność całego systemu. Zasobnik c.w.u. został dodatkowo zabezpieczony przy pomocy bardzo czystej emalii oraz z wykorzystaniem anody magnezowej, co zwiększa trwałość urządzenia

i jednocześnie przeciwdziała pojawianiu się szkodliwych domieszek w wodzie.

Cena Aquarei DHW: od 5 629 zł netto

Zobacz też, jak oszczędzać wodę i płacić mniejsze rachunki

Zobacz wideo

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: