Szkło LM Dry - okna energooszczędne bez kondensującej się pary wodnej

Nowość w ofercie firmy Guardian - innowacyjne szkło antykondensacyjne LM Dry. Dzięki specjalnej powłoce redukuje kondensację pary wodnej na zewnętrznej szybie okien energooszczędnych i ułatwia zachowanie czystości okna.

Gdy temperatura szkła jest niższa niż temperatura otoczenia, na szkle osadza się para wodna, tworząc nieestetyczne zacieki. Zaparowane okna to częsty problem w regionach o dużej wilgotności, ale także po prostu w nowych czy poddanych modernizacji budynkach. Szczelne, energooszczędne okna z szybami zespolonymi o bardzo dobrych właściwościach termoizolacyjnych skutecznie zatrzymują ciepło wewnątrz domu, podczas gdy zewnętrzna szyba pozostaje chłodna - a wówczas skrapla się na niej para wodna.

Powłoka LM Dry powoduje, że szkło nie traci właściwości termoizolacyjnych, a jednocześnie jest mniej podatne na zaparowanie. Zjawisko kondensacji wyraźnie się zmniejsza przy potrójnych przeszkleniach, a w przy podwójnych jest całkowicie wyeliminowane.

Okna energooszczędne - ciepłe i przejrzyste

Najważniejszą zaletą szkła z powłoką LM Dry są właściwości antykondensacyjne, tak przydatne przy oknach energooszczędnych. Są jednak i inne: na szkle w mniejszym stopniu osadza się brud, szyba nie wymaga specjalnych zabiegów konserwacyjnych i utrzymuje czystość przez dłuższy czas. Nowa powłoka sprawdzi się też w przypadku okien dachowych, świetlików, ogrodów zimowych oraz wszędzie tam, gdzie zastosować trzeba zespolenie potrójne. Właśnie tak montowane przeszklenia są szczególnie narażone na zjawisko kondensacji pary wodnej oraz gromadzenie się brudu i różnego rodzaju zanieczyszczeń.

Powłokę LM Dry można nanosić zarówno na szkło SunGuard (szkło ochrony słonecznej o bardzo szerokim zakresie kolorów i poziomie selektywności), jak i ClimaGuard (niskoemisyjne szkło pozwalające zmniejszyć straty energii nawet o 50 proc. w porównaniu z tradycyjnym szkłem). Szkło z powłoką LM Dry jest przejrzyste i łatwe w utrzymaniu w czystości.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: