Młotowiertarka 700 PSE Press Control

Nowa elektropneumatyczna młotowiertarka marki Kress do wiercenia udarowego wyposażona jest w system Press Control, który mierzy silę nacisku na wiertło podczas pracy, co zapobiega przeciążeniom maszyny i pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty wiercenia.

Wiercenie udarowe przy pomocy elektropneumatycznej młotowiertarki wymaga odpowiedniego prowadzenia maszyny w osi odwiertu. Podczas tego typu prac nie zaleca się zbyt mocnego "pchania" narzędzia, gdyż - bez względu na moc i konstrukcję wiertarki - tłumi się działanie udaru. Takim przeciążeniom zapobiega system Press Control zastosowany w młotowiertarce pneumatycznej 700 PSE marki Kress.

Jak działa młotowiertarka z Press Control

System dokonuje pomiaru siły nacisku wywieranej na wiertło podczas pracy. W górnej części korpusu młotowiertarki umieszczone są dwie kontrolki - zielona sygnalizuje prawidłowe funkcjonowanie narzędzia, z kolei czerwona dioda informuje o zbyt dużym obciążeniu i konieczności zmniejszenia siły nacisku. Press Control włącza się automatycznie w trybie wiercenia udarowego. W trakcie podkuwania i wiercenia system nie jest aktywny. To rozwiązanie pozwala na maksymalną wydajność urządzenia i eliminuje ryzyko zatarcia narzędzia.

Młotowiertarka z elektronicznym sterowaniem

Elektropneumatyczna młotowiertarka 700 PSE Press Control ma elektroniczne sterowanie prędkością obrotową w początkowej fazie wiercenia oraz sprzęgło przeciążeniowe. Elektronarzędzie umożliwia zatrzymanie obrotów do lekkiego dłutowania i wyłączenie udaru podczas zwykłego wiercenia. Mechanizm udarowy młotowiertarki 700 PSE Press Control generuje 5200 udarów na minutę. Po wyłączeniu udaru narzędzie świetnie sobie radzi z wierceniem w drewnie, a także w stali przy użyciu adaptera do wierteł cylindrycznych (opcja). Przydatnym dodatkiem jest również ogranicznik głębokości wiercenia.

Młotowiertarka ma uchwyt SDS-Plus. Urządzenie kupuje się w wygodnej walizce, która ułatwia przewożenie i przechowywanie. Narzędzie jest objęte trzyletnią gwarancją.

Dane techniczne:

Moc: 700 Wat

Ilość udarów bez obciążenia: 5200 /min.

Energia udaru: 2,4 J EPTA (05/2009)

Maks. średnica wiercenia udarowego w betonie: 24 mm

Maks. średnica wiercenia w stali:13 mm

Maks. średnica wiercenia w drewnie: 30 mm

Średnica kołnierza: 43 mm

Waga: 2,7 kg

Promocyjna cena młotowiertarki elektropneumatycznej 700 PSE Press Control firmy Kress to 699 zł netto

Zobacz też, jak zrobić skrzynkę na narzędzia

Zobacz wideo

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.