Kolejna edycja akcji społecznej "Lepszy dach nad głową" zakończona

Od maja do października 2014 trwała druga edycja akcji społecznej "Lepszy dach nad głową" zorganizowana wspólnie przez firmę Ruukki Polska i Fundację Radia ZET. Dzięki niej również w tym roku nowe dachy otrzymały placówki wyłonione w konkursie wśród Rodzinnych Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych.

Pomoc najbardziej potrzebującym rodzinnym domom dziecka oraz rodzinom zastępczym to idea, która przyświeca szlachetnej inicjatywie - akcji społecznej "Lepszy dach nad głową". Ma ona bardzo konkretny wymiar - wymianę pokrycia dachowego. W tym roku przeprowadzono ją po raz drugi. Beneficjentami zostały Zawodowa Rodzina Zastępcza z Rańska, Zawodowa Specjalistyczna Rodzina Zastępcza z Nowej Rudy, Rodzinny Dom Dziecka w Kiełpinie. Pokrycie na dachach ich domów było w fatalnym stanie technicznym, przeciekało. Remont, choć konieczny, opiekunowie odkładali na później. Każdego dnia zmagają się oni z różnymi problemami. Dzięki nowym dachom udało się jedną z takich wielu ważnych spraw rozwiązać. Pomoc nie byłaby możliwa bez zaangażowania organizatorów akcji, a szczególnie firmy Ruukki, która ufundowała nowe pokrycie dachowe z oryginalnej blachodachówki modułowej Finnera wraz z montażem. Ze wsparcia cieszyli się wszyscy laureaci. "Marzył nam się ciepły, solidny dach. Dziękujemy Fundacji Radia ZET i firmie Ruukki za to, że spełniły nasze marzenie!"- opowiadają państwo Marcinkiewicz z Nowej Rudy.

Szybka i bezpieczna wymiana pokrycia

Każdy remont dachu to przedsięwzięcie wymagające dobrej organizacji i odpowiedniego zaplanowania prac. Jest to jeszcze trudniejsze w domach, w których mieszkają rodziny z dziećmi. Podczas wymiany pokrycia trzeba ograniczyć czas trwania robót i zapewnić bezpieczeństwo wszystkim domownikom, szczególnie tym najmłodszym. Prace nie mogą też zakłócić ich codziennego rytmu dnia. To zadanie znacznie ułatwił nowy materiał na dachy. Nieprzypadkowo zdecydowano o tym, że będzie to oryginalna blachodachówka modułowa Finnera. Nie zajmuje ona dużo miejsca na działce, a jej montaż przebiega sprawnie i szybko. Dzięki temu - wbrew założeniom opiekunów - samo ułożenie pokrycia nie trwało tydzień czy miesiąc, lecz jedynie kilka dni. Pozwoliło to na zachowanie dobrze znanego dzieciom planu dnia, który daje im poczucie bezpieczeństwa.

Dachy na pokolenia

Dla dzieci przebywających w tych placówkach najważniejszy jest dach nad głową. Nie tylko w sensie przenośnym, ale też dosłownym. Nowe dachy Finnera są solidne i szczelne. W końcu opiekunowie nie muszą się martwić o zabezpieczenie domu podczas deszczu i topnienia śniegu. Mogą zaplanować wykończenie przestrzeni pod dachem, a tę dodatkową powierzchnię przeznaczyć na miejsce do zabaw i rehabilitacji dzieci lub na pokoje dla nowych podopiecznych.

Wykonane z oryginalnych modułów Finnera pokrycie efektownie prezentuje się na każdym z domów. Z pewnością posłuży wybranym placówkom wiele lat. Po raz drugi dzięki firmie Ruukki Polska motto akcji "Lepszy dach nad głową" nabrało konkretnych kształtów.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: