Mierniki prądu CFlex

Nowe mierniki prądu marki Benning pozwalają na pomiar nawet dużych wartości prądu. Elastyczne cęgi pozwalają wykonać pomiar prądu w pojedynczym przewodzie albo grubszej wiązce kabli.

Innowacyjne mierniki prądu CFlex 1 oraz CFlex 2 umożliwiają wykonywanie pomiarów prądu AC do 3000 A zarówno w pojedynczych przewodach, jak i w wiązkach. Miernik prądu CFlex 1 składa się z elastycznych cęgów, które umożliwiają objęcie wiązki przewodów o średnicy aż 46 cm, dzięki czemu elektrycy i elektromonterzy mają niemal nieograniczone możliwości pracy. Cęgi są niewielkie i można włożyć je w każdą szczelinę między przewodami. Miernik można podłączyć do każdego rodzaju multimetru, który wskaże wynik pomiaru. Firma Benning tak przygotowała swoje adaptery, aby były kompatybilne nie tylko z jej urządzeniami pomiarowymi.

Miernik CFlex 2 jest bardziej rozbudowanym modelem. Ma wyświetlacz i umożliwia pomiar metodą TRUE RMS, co gwarantuje wysoką dokładność nawet zniekształconego sygnału.

Osoby wykonujące pomiary spotykają się bardzo często z sytuacją, w której wiązki kabli ułożone są bardzo ściśle i nie są w stanie włożyć i zamknąć prądowych cęgów pomiarowych. W przypadku CFlex 1 oraz CFlex 2 firmy Benning jest inaczej - elastyczne cęgi pozwalają wykonać pomiar prądu w pojedynczym przewodzie, jak również wiązce kabli. Wysoka jakość wykonania oraz sprawdzone rozwiązania Benning pozwalają na precyzyjne i bezpieczne pomiary.

Sygnały świetlne i dźwiękowe

Uzupełnieniem oferty mierników Benning są modele Dutest Pro oraz Tritest Pro. Cechuje je nowy design oraz dodatkowe funkcje. Miernik Dutest Pro Benning wskazuje poziom mierzonej rezystancji na diodach i sygnalizuje wynik sygnałem dźwiękowym i/lub świetlnym. Pozwala tak ustawić natężenie dźwięku, aby dostosować głośność do naszych potrzeb i środowiska pracy. Jeśli wykonamy pomiar ciągłości, ale podłączymy miernik do przewodów pod napięciem, usłyszymy sygnał dźwiękowy i rozbłysną dwie czerwone diody (przy wykryciu napięcia przemiennego). W przypadku, gdy na zaciskach miernik wykryje napięcie stałe, zaświeci się jedna dioda.

Miernik Tritest Pro firmy Benning służy do sprawdzania faz oraz ich kolejności w sygnale trójfazowym. Oba testery posiadają wysoce wydajne LED-owe źródło światła, pozwalające doświetlić miejsce pomiaru. Wyposażone są także w uchwyt magnetyczny, umożliwiający przymocowanie do metalowych konstrukcji oraz uchwyt umożliwiający zaczepienie o pasek.

Dystrybutorem marki Bennig jest firma LŁ.

Ceny katalogowe nowych mierników CFlex firmy Benning:

Miernik prądu CFlex 1: 724,00 zł netto

Miernik prądu CFlex 2: 999,00 zł netto

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: