Folia w płynie: nowa gama produktów do hydroizolacji

Folia w płynie to skuteczny sposób na hydroizolację powierzchni w łazience. Nowa gama produktów marki Soudal umożliwia wykonanie wszystkich prac związanych z hydroizolacją - krok po kroku.

Hydroizolacja chroni ściany i podłogi w pomieszczeniach narażonych na kontakt z wodą przed działaniem wilgoci. Woda, przedostając się przez fugi między płytkami lub okładzinami kamiennymi, wnika w podłoże i powoduje jego zawilgocenie, zagrzybienie, a nawet trwałe uszkodzenie. W razie awarii instalacji wodno-kanalizacyjnej czy wylania pralki, odpowiednie zabezpieczenie powierzchni znacznie ograniczy szkody.

Folia w płynie to skuteczny materiał do uszczelniania podłoża pod płytkami w łazience. Nowe produkty marki Soudal dostępne są w postaci jednoskładnikowych past w wiaderku. Do prawidłowego wykonania warstwy hydroizolacyjnej potrzebne będą również elementy uzupełniające, takie jak taśmy, kołnierze i narożniki uszczelniające.

- taśmy służą do ochrony styków ścian i podłóg.

- kołnierze umieszcza się przy kratkach ściekowych i przejściach rur.

- narożniki chronią szczeliny złączeniowe.

Folia w płynie powinna po nałożeniu i zaschnięciu tworzyć spoistą elastyczną powłokę.

Najlepiej, aby wszystkie składowe hydroizolacji pochodziły od jednego producenta - elementy przetestowane i optymalnie dopasowane stworzą najefektywniejszy system ochrony przed wilgocią.

Koszt materiałów hydroizolacyjnych dla łazienki o powierzchni 7 m2 to około 200 zł.

Zobacz, jak wykonać hydroizolację powierzchni krok po kroku

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: