Profesjonalne opalarki i dmuchawy gorącego powietrza

Firma Steinel wprowadziła nową serię opalarek. Nowa technologia, nowy design, innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne to tylko niektóre zalety modeli oznaczonych symbolami HL i HG.

Opalarki mogą być wykorzystywane do prac remontowych i budowlanych, w przemyśle oraz podczas majsterkowania. Urządzenia firmy Steinel wyposażono w nowe podzespoły, które pozwalają uzyskać jeszcze lepsze parametry i możliwości pracy. Sprzęt ten jest łatwy i bezpieczny w użytkowaniu.

Wszechstronne opalarki

Wśród opalarek profesjonalnych i półprofesjonalnych znajdują się modele przeznaczone do różnych zadań. Dodatkowe akcesoria wymienne pozwalają wykonywać prace podczas remontu czy drobnych napraw i w warsztacie samochodowym.

Firma Steinel oferuje opalarki manualne: HL1620 S, HL1920 E, HL2020 E, HG2120 E, HG2220 E, HG2420 E. W ofercie są też modele z wyświetlaczem LCD, który monitoruje obroty i temperaturę urządzenia: HG2320 LCD, HG2520 LCD, HG2620 LCD.

Opalarki manualne

Wśród opalarek manualnych na szczególną uwagę zasługuje model HL1920 E. Moc urządzenia to 2000 W, co pozwala uzyskać temperaturę do 600 st. C i wydatek gorącego powietrza na poziomie do 500 l/min. Ustawienie odpowiedniej temperatury umożliwia pokrętło. Opalarka ma niewielkie wymiary i waży zaledwie 1100 g. Żywotność silnika tego urządzenia wynosi aż 600 godzin i jest większa o 20 proc. niż w modelu HL1910 E. Obudowa opalarki HL1920 E ma hak do powieszenia oraz podstawkę umożliwiającą ustawienie narzędzia w pionie. Długość przewodu zasilającego wynosi 2,20 m i pozwala na swobodną pracę nawet w miejscu oddalonym od źródła prądu. Przydatnym dodatkiem jest miernik temperatury HL Scan, który można zamontować w górnej części obudowy. Warto podkreślić, że miernik ma osobne zasilanie (bateria). Podczas pracy urządzenie precyzyjnie wskazuje temperaturę materiału, który poddawany jest obróbce. Produkt marki Steinel posiada dodatkowo zabezpieczenie przed przegrzaniem, a także opcjonalnie filtr przeciwpyłowy. Opalarka HL1920 E marki Steinel dedykowana jest do montażu instalacji hydraulicznych, zgrzewania folii, lutowania rur czy usuwania starych powłok malarskich. Przydatna jest podczas zadań, gdzie potrzebny jest strumień gorącego powietrza Potwierdzeniem wysokiej jakości i bezawaryjnej pracy nowego urządzenia marki Steinel jest 3-letnia gwarancja udzielana przez producenta bez względu na formę zakupu.

Opalarki z wyświetlaczem LCD

Specjalistyczne, profesjonalne opalarki firmy Steinel z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym i precyzyjną regulacją temperatury pozwalają pracować w zakresie od 50 st. C nawet do 700 st. C. Modele te zapewniają precyzyjne, płynne sterowanie temperaturą z dokładnością do 10 st. C. Opalarki wyposażone są w wysokowydajne silniki o mocy do 2300 W, które pozwalają na pracę w różnych warunkach. Najbardziej zaawansowanym modelem jest opalarka HG2620 E LCD. Urządzenie to gwarantuje dokładne ustawienie temperatury pracy za pomocą intuicyjnego przycisku. Cyfrowe sterowanie umożliwia ustawienie temperatury w zakresie od 50 st. C do 700 st. C. Równie istotna jest regulacja przepływu powietrza od 150 do nawet 600 l/min. Opalarka ma wbudowany filtr przeciwpyłowy, który umożliwia pracę w zakurzonych pomieszczeniach. Dodatkowe bezpieczeństwo podczas pracy gwarantuje rękaw wykonany ze stopów magnezowych. Bezszczotkowy silnik elektryczny, element grzejny i wszystkie pozostałe podzespoły, których moc wynosi 2300 W odpowiadają z kolei za żywotność urządzenia i jego prawidłowe funkcjonowanie.

Tak jak w przypadku niektórych manualnych opalarek, tak i modele z wyświetlaczem LCD można doposażyć w profesjonalny miernik temperatury HL Scan, który pozwoli dokładnie określić temperaturę surowców podczas zgrzewania. Przydatne dodatki ułatwiające zgrzewanie różnych tworzyw to dysza płaska, redukcyjna lub zgrzewcza z prowadnicą. Ta ostatnia umożliwia łączenie tworzyw sztucznych za pomocą spoiwa. Opalarki z wyświetlaczem LCD marki Steinel również objęte są 3-letnią gwarancją producenta.

Przykładowe ceny nowych opalarek Steinel:

- opalarka Steinel HL1620 S, cena 164,34 zł netto

- opalarka Steinel HL1920 E, cena 270,43zł netto

- opalarka Steinel HL2020 E, cena 385,11 zł netto (wersja w kartonie), cena 425zł netto (walizka + dysza)

- opalarka Steinel HG2120 E, cena 299 zł netto (wersja w kartonie), cena 399 zł netto (walizka + dysze)

- opalarka Steinel HG2320 LCD, cena 529 zł netto (wersja w kartonie), cena 629 zł netto (walizka + dysze)

- opalarka Steinel HG2520 LCD, cena 1499 zł netto

- opalarka Steinel HG2620 LCD, cena 1499 zł netto

- miernik temperatury Steinel HL Scan, cena 235 zł netto

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.