Gazowy kocioł kondensacyjny CGB-2

Firma Wolf-Technika Grzewcza Sp. z o.o., oficjalny dystrybutor produktów niemieckiej marki Wolf w Polsce, wprowadziła do oferty gazowy kocioł kondensacyjny nowej generacji CGB-2. To inteligentne, ekonomiczne oraz bardzo wydajne urządzenie do montażu na ścianie.

Gazowy kocioł kondensacyjny CGB to sztandarowe urządzenie grzewcze niemieckiej firmy Wolf, doceniane przez użytkowników i w branżowych testach oraz plebiscytach. Kocioł zyskał uznanie przede wszystkim za pracę przyjazną środowisku naturalnemu, oszczędność energii, a także przejrzystą budowę oraz maksymalny komfort obsługi. Nowy ścienny kocioł kondensacyjny CGB-2 jest następcą kotła CGB. Łączy wszystkie zalety wcześniejszej wersji z jeszcze lepszymi parametrami i kolejnymi nowatorskimi rozwiązaniami technologicznymi.

Kocioł kondensacyjny do ogrzewania i c.w.u.

Oba kotły kondensacyjne dedykowane są domowym systemom ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Mają zamkniętą komorę spalania, charakteryzuje je wysoka sprawność znormalizowana (do 110 proc. Hi). Praca zależna lub niezależna od powietrza w pomieszczeniu. Kotły kondensacyjne są wyposażone we wbudowane naczynie wzbiorcze i wysoko wydajną pompę. Dzięki zabudowanym na kotle kroćcom pomiarowym łatwo wykonać pomiar spalin. Oba kotły kondensacyjne są też łatwe w montażu, prosto je się też obsługuje i konserwuje. Ich konstrukcja umożliwia łatwy dostęp do wszystkich podzespołów.

Nowy kocioł kondensacyjny, podobnie jak jego poprzednik, spełnia wysokie wymagania normy środowiskowej. Dzięki temu producent może go opatrzyć prestiżowym znakiem "Błękitnego Anioła" (przy zasilaniu gazem ziemnym).

Nowy kocioł kondensacyjny: wydajniejszy i sterowany smartfonem

Kocioł kondensacyjny CGB-2 został ulepszony w stosunku do wcześniejszej wersji. Zastosowano adaptacyjny, samo kalibrujący się układ sterowania spalaniem, który samoczynnie dostosowuje się do jakości gazu. Poprawia to wydajność i dodatkowo zmniejsza emisję szkodliwych substancji. Z kolei innowacyjna technologia Bluestream pozwala na inteligentne zarządzanie pracą pompy - co umożliwia osiągnięcie najlepszych parametrów kondensacji, minimalne zużycie energii podczas trybu czuwania, a także odpowiada za dłuższą żywotność kotła.

Ścienny kocioł kondensacyjny jest również wyposażony w system sterowania za pomocą urządzeń mobilnych - smarfona, laptopa - a także komputera osobistego (przy pomocy modułu LAN/WLAN ISM7i). Użytkownicy zyskali też opcję zdalnej diagnostyki i obsługi serwisowej.

Wszystkie te udogodnienia i ulepszenia zamknięte zostały w niezwykle nowoczesnej i eleganckiej obudowie.

Nieduży, wydajny i uniwersalny kocioł kondensacyjny

Nowy gazowy kocioł kondensacyjny CGB-2 firmy Wolf pozwala na płynną regulację mocy (już od 1,8 kW (CGB-2 14 kW). Jest dostępny w trzech wielkościach: 14, 20 i 24 (rzeczywista maksymalna moc odpowiednio: 15,2 kW, 20,4 kW, 25,8 przy zakresie mocy grzewczej 50/30 stopni C). Urządzenie to, ze względu na niewielkie wymiary i wysoką sprawność, szczególnie polecane jest do systemów grzewczych centralnego ogrzewania w mieszkaniach oraz w domach jedno- lub wielorodzinnych.

Cena kotłów kondensacyjnych CGB-2, w zależności od mocy: od 6 950 do 7 650 zł, wersje dwufunkcyjne od 7 750 do 7 950 zł

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: