Czysta kabina prysznicowa Ultra

Najnowsza kabina prysznicowa marki Koło jest wyposażona w kilka innowacyjnych rozwiązań, które ułatwiają zachowanie czystości. Są to m.in. zamknięte profile i ukryte mocowania.

Nowe kabiny prysznicowe z serii Ultra mają lekkie, delikatnie zarysowane profile. Projektanci starali się zminimalizować liczbę miejsc, w których mogłyby gromadzić się kurz, wilgoć i zabrudzenia. Dlatego profile są zamknięte, elementy mocujące ukryte, a szkło pokryte powłoką Relefx, która ogranicza powstawanie zacieków i osadów na powierzchni kabiny prysznicowej.

Kabina prysznicowa z zamkniętymi profilami

W kabinie prysznicowej Koło Ultra dolny profil jest całkowicie zasłonięty i nie ma żadnych zagłębień czy zakamarków, w których mógłby zbierać się brud. Tradycyjne łożyska zastąpiono systemem magnetycznego prowadzenia. Górne profile stanowią jednolitą i prostą konstrukcję, a szynę, po której prowadzone są podwójnie łożyskowane rolki, całkowicie zasłonięto. Dzięki takim rozwiązaniom woda spływa tylko i wyłącznie po ściance, a kurz nie dostaje się pod osłonę.

Ruchome drzwi kabiny przylegają do dolnego profilu dzięki działaniu magnesów neodymowych. Ich dolną część wystarczy lekko pchnąć jedną ręką, by drzwi odsunąć - w ten sposób uzyskujemy łatwy dostęp do czyszczonych powierzchni.

Bezpieczny prysznic

Kabina prysznicowa powinna być bezpieczna dla każdego użytkownika, również dla dzieci i osób mniej sprawnych. Dlatego zastosowano szkło hartowane o grubości 6 mm. W wybranych modelach jest ono dodatkowo pokryte specjalną folią ScreenGuard. To technologia znana z szyb samochodowych. Nawet przy mocnym uderzeniu ciężkim i ostrym przedmiotem, ścianki kabiny zachowają swój kształt i nie rozpadną się na drobne, ostre kawałki. Uszkodzone szkło może więc pękać, lecz nie pokruszy się, zapewniając ochronę przed skaleczeniem.

Kabina prysznicowa w dwóch wersjach

Kabina Koło Ultra dostępna jest w dwóch wersjach - kwadratowej i półokrągłej. Obie mają taką samą konstrukcję z eleganckimi profilami i całkowicie ukrytymi mocowaniami, są też wyposażone w estetyczne i solidne uchwyty metalowe z chromowanym wykończeniem. Uchwyty znajdziemy zarówno po wewnętrznej, jak i zewnętrznej stronie ruchomej ścianki.

W kabinach prysznicowych Koło Ultra znajdziemy też funkcjonalne zawieszki montowane na górnym profilu. Można je wykorzystać do powieszenia przy kabinie szlafroka (na zewnątrz) lub dodatkowych przyborów toaletowych (wewnątrz).

Ceny kabin prysznicowych Koło Ultra: od 1940 do 2 680 zł netto

Zobacz też, jak mieć zawsze czystą kabinę prysznicową

Zobacz wideo

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.