Projekty domów: wygodny, rodzinny dom z poddaszem

Projekt domu LK&911 z użytkowym poddaszem i przemyślanym, funkcjonalnym rozkładem pomieszczeń. Projekt stworzył architekt Michał Rubaj z pracowni LK&Projekt. Orientacyjny koszt budowy netto stanu surowego zamkniętego to 255 062 zł.

Projekt domu LK&911 to budynek parterowy z poddaszem użytkowym, dla czteroosobowej rodziny. Podłużna sylwetka budynku jest dobrą propozycją na węższe działki. Parter wyraźnie podzielono na część mieszkalną - z pokojem dziennym i kuchnią wychodzącymi na taras, i część gospodarczą z garażem i kotłownią. Na poddaszu zlokalizowano strefę prywatną z trzema sypialniami i ogólnodostępną łazienką. Dom łączy w sobie tradycyjną architektonicznie bryłę z nutką nowoczesności. Jasny tynk, drewniana okładzina elewacji, płaska dachówka, systemowe okładziny lukarn sprawiają, że dom nabiera współczesnej formy. Całość dopełnia drewniana pergola, która zapewnia komfortowy wypoczynek na tarasie.

Technologia

- ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny 29 cm + styropian 15 cm,

- strop: żelbetowy, monolityczny,

- dach: kąt nachylenia 42 st., dachówka płaska.

Parametry domu

- powierzchnia domu 170,4 m2 + garaż i kotłownia 27,8 m2

- powierzchnia netto 231,5 m2

- powierzchnia zabudowy 149,3 m2

- kubatura netto 581 m3

- wysokość w kalenicy 8,54 m

- wymiary budynku 17,00 x 8,90 m

- minimalna szerokość działki 16,90 m

Zapotrzebowanie na energię: EP = 70,95 kWh/ (m2rok)

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: