Balkon dachowy dla dwojga

Firma Velux w kwietniu 2015 r. wprowadza na rynek nową generację balkonu dachowego GDL Cabrio. Nowy balkon dachowy ma ulepszoną konstrukcję, doskonałe parametry izolacyjne i większą powierzchnię szyb. Ma też dużo większą szerokość niż poprzednik.

Okno dachowe Velux GDL od 25 lat temu cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Uznanie przyniosła mu unikalna konstrukcja, dzięki której po otwarciu przekształca się w niewielki balkon. Górną jego część można uchylić do kąta 45 stopni i zatrzymać w dowolnej pozycji, zaś dolna ma wbudowane wysuwane barierki. Teraz firma Velux wprowadza w sprawdzonej, bazowej konstrukcji ulepszenia, które sprawiają, że nowy balkon dachowy oferuje wyjątkowy komfort użytkowania, niedostępny w innych modelach oferowanych na rynku.

- Od lat nasz balkon jest hitem każdej imprezy targowej w branży budowlanej. Jestem przekonany, że jego nowa odsłona pobije wcześniejsze rekordy popularności - mówi Jakub Bogacz, dyrektor marketingu Velux Polska.

Zalety nowego balkonu dachowego

Pierwsze, widoczne gołym okiem, udogodnienie to poszerzenie konstrukcji okna. Balkon dachowy nowej generacji jest teraz tak duży, że swobodnie mogą korzystać z niego dwie osoby równocześnie. Większy rozmiar to także lepszy i nieograniczony widok na zewnątrz oraz więcej światła we wnętrzu. Wszystko dzięki powiększonej powierzchni szyby, która wpuści do pomieszczenia więcej promieni słonecznych, co może poprawić bilans energetyczny budynku.

Warto też zwrócić uwagę na wyjątkowe, doskonałe parametry izolacyjne - to jedyny balkon dachowy o najniższym na rynku współczynniku przenikania ciepła Uw równym 1,2 W/m2K. Udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu energooszczędnego dwukomorowego pakietu szybowego oraz innowacyjnej konstrukcji ThermoTechnology, czyli wbudowaniu wysokoizolacyjnego materiału EPS w skrzydło i ościeżnicę.

Balkon dachowy uniwersalny

Po raz pierwszy balkon dachowy Velux GDL będzie także dostępny w dwóch kolorach: drewno sosnowe pokryte bezbarwnym lakierem akrylowym lub pomalowane na biało. Oba wykończenia doskonale pasują zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych stylizacji wnętrz. Dla zwiększenia komfortu użytkowania poddasza okno zostało również przystosowane do montażu różnego rodzaju rolet wewnętrznych. Jest też wyposażone w klapę wentylacyjną z filtrem powietrza o wydajności do 59 m3/h.

Balkon dachowy Velux GDL Cabrio można łączyć ze sobą w zestawy lub z innymi oknami dachowymi Velux i montować na poddaszach bez ścianki kolankowej o kącie nachylenia dachu 35-53 stopni. Dostępny jest w dwóch szerokościach: 94 i 114 cm oraz wysokości 252 cm.

Cena balkonu dachowego GDL Cabrio: od 10 695 zł brutto

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o:
Copyright © Agora SA