Listwy przypodłogowe Classen

Firma Classen wprowadziła na rynek nowe listwy przypodłogowe z PVC i MDF, tak aby każdy mógł dopasować listwę do podłogi, stolarki i wystroju wnętrza. W ofercie są listwy w różnych kolorach i wariantach, między innymi ze szczeliną na oświetlenie LED.

Listwy przypodłogowe maskują szczeliny dylatacyjne, kryją przewody i kable, chronią ściany przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Jednak ich rola wykracza poza funkcjonalność. Ich zastosowanie pozwala na uzyskiwanie różnych efektów dekoracyjnych. Choć to pozornie niewielki element, ma duże znaczenie dla ostatecznego wyglądu wnętrza. Należy je dopasować do koloru podłogi, ścian, a nawet okien i drzwi. Profilowanie, wysokość i kolor listwy przypodłogowej dobiera się też do stylu, w którym urządzone jest pomieszczenie.

Listwy przypodłogowe: bogata oferta

Classen, renomowany producent paneli podłogowych, skrzydeł drzwiowych i zestawów meblowych, prezentuje nowe kolekcje elementów wykończeniowych. Nowa oferta listew przypodłogowych marki Classen obejmuje cztery kategorie produktów:

- listwy przypodłogowe PCV. Wykonane z tworzywa sztucznego, które charakteryzuje plastyczność i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ich elastyczna konstrukcja pozwala na idealne dopasowanie do podłóg oraz ścian, nawet jeśli powierzchnie te posiadają nierówności lub są łukowato wygięte. Dostępne w 24 dekorach, odpowiadają kolorystyce paneli laminowanych Classen.

- listwy przypodłogowe MDF Basic. Podstawowy, wiodący na rynku rodzaj listew przypodłogowych, przeznaczonych do wszelkiego typu podłóg. Stworzone z drewnopochodnego materiału, okleinowanego foliami dekoracyjnymi w barwach akacji, buku, jesionu, orzechów, dębów oraz bieli (17 dekorów). Występują w jednym, prostym profilu. Montowane przy użyciu klipsów.

- listwy przypodłogowe MDF Classic. Wyróżnia je minimalistyczna, nowoczesna forma oraz bogata kolorystyka. Klasyczna linia obejmuje aż 64 drewnopodobne dekory, w odcieniach od jasnych kremów, beżów, szarości, poprzez ciepłe, bursztynowe brązy, po barwę ciemnej czekolady i kasztanu. Za pomocą systemu klipsów, możliwy jest wielokrotny montaż listew.

- listwy przypodłogowe MDF Pure. Listwy podłogowe zaprojektowane z myślą o modernistycznych wnętrzach. Seria składa się z 14 białych modeli dekoracyjnych, dostępnych w wysokościach od 80 mm do 120 mm. Do wyboru są listwy o prostym lub zaokrąglanym profilu, a także zdobione kilkoma rodzajami żłobień. Ponadto niektóre z nich posiadają specjalną szczelinę, do której można wprowadzić oświetlenie LED.

- Miejsce, w którym podłoga łączy się ze ścianą, jest bardzo dobrze wyeksponowane, dlatego wymaga starannego wykończenia. Dobierając listwy warto kierować się kolorystyką podłóg, ścian oraz stolarki drzwiowej. Ciekawym rozwiązaniem będzie zastosowanie podświetlenia, dzięki któremu wnętrze nabierze wyjątkowego, nieco romantycznego klimatu - mówi Anna Lipus, Kierownik Marketingu i Reklamy firmy Classen.

Akcesoria do listew przypodłogowych

Do wszystkich kategorii listew przypodłogowych, producent oferuje kompletne zestawy akcesoriów. Wśród nich znajdują się m.in. łączniki, narożniki wewnętrzne i zewnętrzne, zakończenia lewe i prawe, a także elementy służące do wyprowadzenia kabli.

Listwy wykończeniowe Classen są łatwe i szybkie do zamocowania, dzięki systemowi klipsów montażowych. Korespondują one z dekorami paneli laminowanych tej marki, jednak szeroka gama kolorystyczna daje również możliwość ich wykorzystania do podłóg innych producentów.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: