Projekty domów: nowoczesny dom z poddaszem, na wąską działkę

Projekt Współczesny 1 to nowoczesny dom zaprojektowany z myślą o wąskiej działce. Autorami projektu są architekci Krzysztof Borowski i Piotr Rynkiewicz z pracowni Domy z wizją. Koszt netto stanu surowego zamkniętego - 214.096 zł.

Rozłożysty dom parterowy przeznaczony dla czteroosobowej rodziny. Bryłę budynku urozmaicają wykusze garażu i jadalni. Elewacje wykończono tynkiem, a częściowo cegłą klinkierową i drewnem. Proporcjonalną bryłę z jasnymi ścianami przekryto dachem z tradycyjną czerwoną dachówką.

W części dziennej zaprojektowano przestronny salon z kominkiem i wyjściem na taras oraz z jadalnią, która pomieści duży wygodny stół. Kuchnia jest częściowo otwarta na jadalnię z możliwością zamknięcia. W części prywatnej zlokalizowano sypialnię rodziców z własną łazienką i garderobą, dwa pokoje dzieci oraz ogólnodostępną łazienkę. Z korytarza przy sieni jest wejście do toalety oraz do dwustanowiskowego garażu.

Wielką zaletą domu jest poddasze o pełnej wysokości, dużą atrakcją jest także jest zadaszony taras od strony ogrodu. Dostępna jest również wersja w odbiciu lustrzanym oraz z wiatą zamiast garażu. Do projektu dołączony jest nieodpłatnie kosztorys.

Zobacz galerię domów z szarymi dachami

Technologia i konstrukcja

- ściany zewnętrzne: pustaki ceramiczne + styropian,

- strop: drewniany,

- dach: kąt nachylenia 30 , dachówka ceramiczna.

Parametry domu

- powierzchnia użytkowa 130,5 m2 + garaż 31,9 m2

- powierzchnia netto 162,4 m2

- powierzchnia zabudowy 200,3 m2

- kubatura 364 m3

- wysokość budynku 5,98 m

- wymiary budynku 16,51 x 16,11 m

- minimalna szerokość działki 24,51 m

Zapotrzebowanie na energię: EP = 105,00 kWh/(m2rok)

Zobacz więcej projektów na wąską działkę

Zobacz projekty domów z pełnym piętrem

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: