Wykładziny podłogowe: winylowa plecionka Fitnice

Eleganckie, niebanalne podłogi Fitnice naśladują wzorami dzielnicę Eixample w Barcelonie, widzianą z lotu ptaka. Są wykonane z winylowej plecionki, usztywnionej specjalnym wzmocnieniem i siatką konstrukcyjną.

Niezwykła dzielnica Eixample w Barcelonie stała się inspiracją dla projektantów marki Fitnice przy pracy nad oryginalnymi podłogami. W efekcie powstała efektowna plecionka winylowa, która łączy hiszpański design z bardzo dobrą jakością wykonania.

Wyjątkowe wykładziny podłogowe

Produkty Fitnice to eleganckie podłogi plecione, oparte na winylowym wzmocnieniu i dodatkowo usztywnione siatką konstrukcyjną. Aktualna oferta marki Fitnice obejmuje kilkadziesiąt rodzajów podłóg podzielonych na cztery kolekcje: Ope-ra Prima, Wicker, Panama i Chroma. Poszczególne wzory różnią się pomiędzy sobą kolorystyką i rodzajem splotu. Takie wykończenie posadzki sprawdzi się zarówno w domach i mieszkaniach, jak i obiektach publicznych narażonych na bardzo intensywne użytkowanie.

Wykładzina podłogowa wykonana z plecionki winylowej jest w pełni higieniczna, łatwo ją wyczyścić, nie rozwijają się w niej bakterie.

Etykieta FloorScore to potwierdzenie, że podłogi Fitnice to produkt przyjazny środowisku naturalnemu i bezpieczny dla użytkowników, spełniający kryteria jakości LEED, CHPS i Green Guide for Health Care. Podłogi Fitnice produkowane są w Hiszpanii, dzięki temu właściciele marki mają pełną kontrolę nad jakością wykonania swoich produktów. Plecionka jest odporna na warunki atmosferyczne, w tym promieniowanie UV, wilgoć czy zmiany temperatur. Może być stosowana również na zewnątrz budynków. Wykończenie jest tak trwałe, że producent oferuje na nie 10-letnią gwarancję, nawet w przypadku zastosowania go w miejscach wzmożonego użytkowania. Fitnice są także ognioodporne.

Dużą zaletą podłóg winylowych Fitnice jest również to, że stanowią one bardzo dobrą izolację akustyczną pomieszczenia. Dlatego z powodzeniem mogą być stosowane w przestrzeniach biurowych, pokojach dziecięcych czy nawet studiach nagraniowych.

Łatwe do ułożenia, łatwe do czyszczenia

Podłogi winylowe Fitnice są bardzo praktyczne zarówno w kładzeniu, jak i codziennym czyszczeniu. Klient ma do wyboru produkt w rolce o szerokości 200 cm lub panele o rozmiarach 50 x 50 cm. Montaż jest bardzo szybki i nie wymaga specjalistycznych umiejętności. Pielęgnacja podłogi odbywa się przy użyciu wody i tradycyjnych środków do mycia podłóg. Z powierzchni bez problemu można usunąć nawet najtrudniejsze plamy z wina, soku, ketchupu czy markerów.

Wyłącznym dystrybutorem produktów marki Fitnice w Polsce jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

Ceny od 220 zł/m2 brutto.

Historia barcelońskiej dzielnicy Eixample

Dzielnica Eixample została wzniesiona od podstaw w II połowie XIX i na początku XX wieku. W tym okresie Barcelona dynamicznie się rozwijała, czemu towarzyszył duży wzrost liczby ludności. Miasto zaczęło się borykać z brakiem przestrzeni. W latach 1854-56 władze miejskie zdecydowały o rozebraniu murów wokół najstarszej części Barcelony i rozpisały konkurs na zaprojektowanie w tym miejscu nowoczesnej dzielnicy mieszkaniowej. Jej pomysłodawcą został Ildefons Cerda, ale duży wkład w wygląd mieli również inni modernistyczni architekci, w tym Antonio Gaudi. Na czym polega wyjątkowość Eixample? Została zrealizowana w oparciu o niezwykle precyzyjnie określone zasady geometryczne. Ulice przecinają się pod kątem prostym, tworząc czworoboczne kwartały pod zabudowę mieszkalną (hiszp. manzanas ). Szerokość ulic miała wynosić 20 metrów, natomiast wysokość budynków w założeniach nie powinna przekraczać 16 metrów. Na dzielnicę składa się system kwadratów o bokach 133,3 metra. Odseparowane od siebie budynki oraz ich wysokość nie większa niż szerokość ulic między kamienicami, to główne założenia planu Cerdy. Dzięki temu promienie słoneczne docierają do każdego miejsca w dzielnicy. Skąd u projektantów marki Fitnice fascynacja Eixamplą? Gdy spojrzymy na barcelońską dzielnicę z lotu ptaka, to analogie do plecionki Fitnice będą oczywiste. Podłoga hiszpańskiej marki swoją skomplikowaną, ale niezwykle usystematyzowaną strukturą odwzorowuje rysunek miasta. Układ dzielnicy stał się symboliczną inspiracją dla produktu Fitnice, która podkreśla jej hiszpański rodowód. Warto przyjrzeć się z bliska podłogom Fitnice, bo poza ciekawą historią wyróżniają się walorami estetycznymi i użytkowymi.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: