Masa uszczelniająca Sopro KMB 651

Sopro, producent chemii budowlanej, poszerza swoją ofertę produktów o bitumiczną, grubowarstwową masę uszczelniającą Sopro KMB 651.

Masa uszczelniająca Sopro KMB 651 to grubowarstwowa, dwuskładnikowa, niezawierająca rozpuszczalników powłoka na bazie modyfikowanej polimerami i wzmocnionej włóknami emulsji bitumicznej oraz dostosowanym do niej składnikiem proszkowym. Jest przeznaczona do wytwarzania elastycznych, mostkujących rysy uszczelnień budowlanych. Ma certyfikat Bautest Dresden GmbH i może być stosowana do uszczelnień budowli w obszarze styku z ziemią.

Zastosowanie masy uszczelniającej Sopro

Nowa masa uszczelniająca chroni przed działaniem wilgoci z gruntu i niespiętrzającej się wody infiltracyjnej na płycie fundamentowej i na ścianach (zgodnie z niemiecką normą DIN 18195 cz. 4), przed wodą nienapierającą na powierzchniach posadzek i w pomieszczeniach mokrych, podlegających umiarkowanym obciążeniom (DIN 18195 cz. 5), a także przed spiętrzającą się wodą infiltracyjną (DIN 18195 cz. 6).

Sopro KMB 651 można także wykorzystać do poziomego uszczelnienia powierzchni posadzek, balkonów i tarasów w budownictwie mieszkaniowym oraz jako zewnętrzne, pasmowe uszczelnienie spoin konstrukcyjnych w nieprzepuszczalnych dla wody elementach budynków - np. w połączeniu ściany z płytą denną. Produkt znajduje również zastosowanie przy klejeniu płyt ochronnych, drenażowych i izolacyjnych w obszarach poniżej gruntu.

Zalety masy uszczelniającej Sopro

Powłoka wykonana z użyciem Sopro KMB 651 charakteryzuje się krótkim czasem schnięcia, a także dobrą przyczepnością do suchych i lekko wilgotnych podłoży. Szybko osiąga optymalną stabilność i mostkuje rysy. Jest elastyczna, wodoszczelna (dzięki wzajemnej reakcji obu składników odporność na deszcz osiąga już po ok. 4-6 godzinach) i odporna na działanie niskich i wysokich temperatur oraz powszechnie występujących w gruncie wód agresywnych dla betonu.

Produkt jest bardzo łatwy w obróbce. Może być nakładany kielnią, szpachlą, pacą metalową oraz odpowiednimi urządzeniami natryskowymi.

Zużycie: 4,2 - 5,6 kg/m2 w zależności od grubości powłoki dostosowanej do rodzaju obciążeń wodą

Cena: ok. 329 zł brutto za pojemnik 30 kg (składnik płynny 22 kg + składnik proszkowy 8 kg)

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: