Zaprawa klejowa Sopro TR 280

Zaprawę Sopro TR 280 można stosować do przyklejania różnych okładzin ściennych i podłogowych, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz domu. Szczególnie dobrze sprawdzi się przy wrażliwych na przebarwienia płytach z wapienia i innych kamieni naturalnych.

Sopro TR 280 to cementowa, biała, zawierająca tras średniowarstwowa zaprawa klejowa o wysokiej przyczepności i elastyczności. Stosuje się ją do warstw o grubości 5-20 mm. Odpowiada klasyfikacji C2TE zgodnie z normą PN-EN 12004 (przy użyciu kielni zębatej 10 mm).

Nowa zaprawa Sopro nadaje się do osadzania i układania płyt z betonu, gresu, płytek i płyt ceramicznych, płyt cotto, płytek ceglanych, ręcznie formowanych i płyt z pianki sztywnej, a w szczególności do okładzin z kamienia naturalnego. Przeznaczona jest zwłaszcza do wrażliwych na wykwity i przebarwienia płyt z wapienia (m.in. marmur jurajski, trawertyn), granitu, bazaltu, kwarcytu, gnejsu i płyt z gliny łupkowej. Sprawdzi się także w wariantach wielkoformatowych, o mocno profilowanej spodniej powierzchni i dużej tolerancji grubości.

Doskonale nadaje się również do mocowania kostki kamiennej, a także wykonywania kamiennych schodów i ścianek z luksferów. Zaprawa znajdzie swoje zastosowanie w pomieszczeniach mieszkalnych i usługowych, miejscach wilgotnych i mokrych, a także na tarasach, balkonach czy elewacjach.

Zaprawa klejowa o wyjątkowym składzie

Ze względu na specjalny skład zaprawa Sopro TR 280 jest łatwa w obróbce, dzięki czemu można ją z powodzeniem wykorzystać do szpachlowania nierówności do 20 mm. Zawarty w zaprawie biały cement sprawia, że produkt można bezpiecznie wykorzystywać w przypadku kamieni naturalnych (w tym także w przypadku kamieni wrażliwych na przebarwienia). Zawartość trasu reńskiego minimalizuje ryzyko wystąpienia wykwitów wapiennych. Tras wchodząc w reakcję chemiczną z wodorotlenkiem wapnia powstającym w trakcie wiązania spoiwa cementowego, przekształca go w nierozpuszczalny krzemian, który silnie zagęszcza strukturę kapilarną zaprawy, znacznie zmniejszając transport wody zarobowej na lico, nieutrudniając przy tym przepuszczalności pary wodnej. Utwardzona zaprawa Sopro TR 280 jest odporna na częste cykle zamrażania i rozmrażania, a także charakteryzuje się wysoką odkształcalnością, dzięki czemu nadaje się także do układania i mocowania okładzin na podłożach krytycznych.

Sopro TR 280 odznacza się również niską zawartością chromianów (zg. z Rozporządzeniem (WE) Nr 1907/2006, załącznik XVII.)

Po powierzchni przygotowanej z użyciem zaprawy klejowej Sopro można chodzić już pod około 24 godzinach po jej stwardnięciu. Obciążanie w warunkach "domowych" możliwe jest po siedmiu dniach, w pomieszczeniach mokrych o wysokim obciążeniu wodą oraz w przypadku podłóg ogrzewanych - po 28 dniach.

Zużycie materiału to tylko ok. 1,3 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy.

Cena zaprawy klejowej Sopro: ok. 68 zł brutto za worek 25 kg

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: