Okna PVC w wersji metalik - Schüco AutomotiveFinish

Profile okien PVC można pokryć foliami wykończeniowymi, które decydują o ostatecznym wyglądzie okna. Schüco AutomotiveFinish to folie, które pozwalają na wierne odwzorowanie kolorów z palety RAL. Teraz innowacyjna technologia oferuje jeszcze więcej zalet użytkowych.

Schüco AutomotiveFinish to unikatowa technologia nanoszenia powłok wykończeniowych na profile z PVC-U. Dzięki współpracy z renomowanymi firmami z branży motoryzacyjnej udało się uzyskać wysoką wytrzymałość powierzchni na uszkodzenia i trwałą, oryginalną kolorystykę, która wiernie odzwierciedla kolory z gamy RAL. Dzięki temu okna można dostosować do stylistyki budynku i osiągać ciekawe efekty.

Rozwiązanie łączące estetykę aluminium i zalety stolarki z tworzywa to idealna opcja m.in. dla inwestorów indywidualnych, którzy chcą nadać elewacji nowoczesny, minimalistyczny wygląd.

Ekskluzywny design okien PVC

Powłoki Schüco AutomitiveFinish pozwalają osiągnąć taki sam efekt estetyczny, jak przy oknach z lakierowanymi profilami aluminiowymi. Na specjalną warstwę nośną nakładany jest lakier bazowy, a następnie przezroczysta warstwa lakieru UV, który podkreśla głęboką kolorystykę powierzchni i nadaje jej metaliczny połysk. Inwestorzy mają do wyboru dziewięć modnych odcieni z palety RAL, w tym aż trzy eleganckie odcienie szarości: RAL 9006, RAL 9007 i RAL 140-M, a także ciemny granat RAL 630-M, ciepłe brązy DB 703 i RAL 350-M oraz czerwień RAL 450-M. Paletę uzupełniają dodatkowo dwie powierzchnie dedykowane wnętrzom: jasnobeżowa Cream Line i miedziana Copper Effect, które mają wyczuwalną w dotyku teksturę. Tak duży wybór umożliwia tworzenie wielu ciekawych i wyjątkowych kompozycji kolorystycznych, łącznie z nadaniem stolarce innego koloru od zewnątrz i od wewnątrz.

Folia jak aluminium: trwałe okna PVC

Opatentowane rozwiązanie nanoszenia powłok na okienne profile pozwala na uzyskanie prosto i szybko powierzchni o takiej samej trwałości jak aluminiowa. Folia idealnie przylega do profilu, tworząc idealnie gładką i trwałą powierzchnię. Warstwa wykończeniowa jest odporna na kwaśne deszcze, częste czyszczenie szorującymi i żrącymi środkami czyszczącymi, a nawet rozpuszczalnikami. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości pigmentów odcień koloru nie ulega zmianie pod wpływem promieniowania UV, a efekt połysku utrzymuje się przez lata. W odróżnieniu od tradycyjnych folii w ciemnych odcieniach, nasycone kolory Schüco AutomotiveFinish nie absorbują ciepła. Oznacza to, że stolarka wystawiona na promieniowanie słoneczne zachowuje stabilność wymiarową i nie ulega odkształceniom.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: