Osprzęt natynkowy Berker W.1

Marka Berker by Hager stworzyła linię łączników i gniazd natynkowych Berker W.1 o podwyższonej klasie ochrony IP 55; można je bezpiecznie stosować na zewnątrz domu, nawet tam, gdzie nie ma żadnego zadaszenia. Zalety praktyczne to nie wszystko - producent zadbał także o dobre wzornictwo.

Zewnętrzna instalacja elektryczna musi spełniać najwyższe wymagania szczelności i trwałości. Nowa seria łączników i gniazd natynkowych Berker W.1 ma jeszcze tę zaletę, że wszystkie elementy wyglądają elegancko i prosto. Osprzęt elektryczny z serii Berker W.1 do zewnętrznego montażu natynkowego dzięki swojemu ponadczasowemu wzornictwu stanowi harmonijny element modnych aranżacji przydomowej przestrzeni. Ze względu na podwyższoną klasę ochrony IP 55 daje przy tym dużo większą dowolność planowania instalacji - można go bezpiecznie stosować również w miejscach wystawionych na bezpośrednie działanie warunków atmosferycznych.

Bezpieczna instalacja: wysoka klasa szczelności

Seria Berker W.1 ma podwyższoną klasę szczelności IP 55. Oznacza to, że obudowa efektywnie chroni elementy okablowania przed wnikaniem pyłu z powietrza i strumieniami wody. Mechanizm nie ulega uszkodzeniu nawet w warunkach intensywnej ulewy, dlatego łączniki i gniazda można umieszczać także w miejscach niezadaszonych. Integralność obudowy gwarantuje łatwy w montażu moduł uszczelniający, który składa się z membrany i pokrywy mechanizmu łącznika. Membrana uszczelniająca niweluje nierówności podłoża i w pełni chroni przed przedostawaniem się wody.

Pomimo zastosowania dodatkowych rozwiązań uszczelnienia, osprzęt jest bardzo łatwy i szybki w montażu. Zastosowano tu innowacyjny system zatrzaskowy i śruby dokręcane tylko na ćwierć obrotu. Uszczelnienie zostało zaprojektowane w taki sposób, by pozostawić maksymalną ilość miejsca na manewry przy podłączaniu okablowania.

Dobre wzornictwo, nowoczesny design

Nowoczesne trendy w projektowaniu urządzeń elektronicznych wymuszają prostotę wzornictwa. Najlepszym rozwiązaniem byłoby ukrycie wszelkich elementów instalacji, jednak nie każda ściana umożliwia montaż osprzętu podtynkowego. Dlatego tak ważne jest wzornictwo elementów do montażu natynkowego. Nowoczesny design nowej serii Berker W.1 doskonale komponuje się z minimalistyczną architekturą.

Łączniki i gniazda natynkowe z nowej serii są dostępne w dwóch odcieniach: aluminiowej szarości i śnieżnej bieli. Delikatnie zaokrąglone linie obudowy sprawiają, że całość wygląda lekko i delikatnie. Szare łączniki i gniazda dobrze prezentują się na tle różnych materiałów elewacyjnych: cegły klinkierowej, betonu architektonicznego czy drewnianych paneli. Modele w kolorze białym to klasyczna propozycja dla zwolenników tradycyjnych, ponadczasowych rozwiązań.

Udany design produktów z serii Berker W.1 jest podkreślony dodatkowo opcjonalnym podświetleniem ramki, która może emitować chłodne światłem o niebieskiej barwie. Podświetlenie pełni funkcje praktyczne jako oświetlenie kontrolne lub pomocnicze. W ofercie występują również modele z podświetlanym polem opisowym, które pozwalają na szybką orientację w instalacji, nawet przy braku oświetlenia.

Przykładowe ceny osprzętu natynkowego z serii Berker W.1:

- gniazdo z uziemieniem z pokrywą - cena od 36 zł netto

- łącznik uniwersalny kompletny - 43 zł netto

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: