Dekoracyjne panele ścienne z betonu w stylu lat 50.

Marka Morgan & Möller wprowadza na rynek nowe dekoracyjne panele ścienne - dekory strukturalne z serii 50', które nawiązują do stylistyki lat 50.

Beton nie zawsze musi się kojarzyć z ascetycznym, loftowym stylem. Marka Morgan & Möller udowadnia, że beton może być dekoracyjny. Surowość materiału przełamano ciekawą strukturą. Najnowsza seria dekorów 50's marki Morgan & Möller to świetne rozwiązanie dla tych, którzy lubią bawić się konwencjami. Nazwa kolekcji odnosi się do formatu płyt (50 x 50 cm) oraz do stylistyki nawiązującej do lat 50.

Geometryczne wzory przywodzą na myśl modernizm z połowy ubiegłego stulecia. Koła, elipsy, fale i zaokrąglone czworoboki tworzą wrażenie ruchu, dynamizują aranżację i dodają betonowi lekkości. Kolekcję uzupełnia dekor 50's Plain o całkowicie gładkiej powierzchni, który może posłużyć jako płytka bazowa.

Seria 50's zasiliła kolekcję dekorów strukturalnych Morgan & Möller, w której znajdują się już płyty Paper Crush o fakturze zgniecionej kartki papieru oraz obła Roly Poly. Oba dekory mają format 60 x 60 cm - dopasowany do wymiarów standardowych gładkich płyt bazowych. W ofercie znajduje się również pięciokątna dekoracja Set, której kształt przywodzi na myśl plastry miodu. Płytki o wymiarach 15 x 13 cm można dowolnie łączyć tworząc niepowtarzalne układy i wzory.

Panele ścienne z betonu w kolorze tęczy

Beton i kolor to ciekawe zestawienie dla tych, którzy lubią nieszablonowe rozwiązania aranżacyjne. Decydując się na beton architektoniczny nie jesteśmy skazani na szarość - a to dzięki możliwości wykonania elementów na zamówienie.

Jedną z technik kolorowania odlewów jest tzw. barwienie w masie. Oznacza to, że pigment mieszany jest z masą betonową, jeszcze przed wylaniem materiału do formy. Gotowy odlew jest kolorowy w przekroju. Dzięki odpowiedniej kombinacji barwników można uzyskać masę w dowolnym kolorze zbliżonym do palety RAL. Należy jednak pamiętać, że beton jest materiałem naturalnym i nie daje się wybarwić na kolor, który będzie wiernym odwzorowaniem tego katalogowego.

Z typowych pigmentów do betonu uzyskujemy kolory bardziej stonowane niż na palecie RAL. Barwienie w masie sprawia, że faktura betonu nie traci swoich naturalnych właściwości - charakterystycznych przebarwień, widocznych wżerów, śladów piaskowania.

Farba do betonu

Malowanie betonu farbami to nowa usługa w ofercie marki Morgan & Möller. Polega na naniesieniu koloru tylko na powierzchnię danego mebla czy płyty. Malowanie, w przeciwieństwie do barwienia w masie, daje możliwość pokolorowania elementów jednego odlewu na różne barwy i odcienie. Do malowania betonu używa się specjalnych farb, które są bardziej wytrzymałe i odporne na warunki środowiskowe i ścieranie niż te standardowe. Farba musi mieć doskonałą przyczepność, chronić beton przed erozją (karbonatyzacją). Jest również bardziej elastyczna, aby jej powierzchnia nie pękała w miejscach naturalnych rys i wżerów.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.