Dalmierze laserowe z Bluetooth i bezpłatną aplikacją

Nowe dalmierze laserowe PLR 30 C i PLR 50 C są wyposażone w łącze Bluetooth i aplikację do przenoszenia danych. Umożliwiają wyjątkowo szybkie pomiary, można ich także użyć do obliczeń i dokumentacji.

Dalmierze Bosch PLR 30 C i PLR 50 C to pierwsze na rynku urządzenia laserowe dla majsterkowiczów ze zintegrowanym łączem Bluetooth.Dzięki temu szybko można przenieść pomiary do zainstalowanej na tablecie lub smartfonie darmowej aplikacji PLR measure&go.

Nowe dalmierze laserowe

Dalmierz PLR 30 C jest wyposażony we wszystkie funkcje podstawowe potrzebne do pracy: mierzy długości, automatycznie oblicza powierzchnię i kubaturę, dodaje i odejmuje wyniki. Do obliczenia ilości potrzebnej do remontu farby lub tapety wystarczy zmierzyć długość i wysokość ścian, obliczyć powierzchnię ściany i nanieść wyniki na szkic wykonany w aplikacji.

Szkic w aplikacji na smartfonie lub tablecie można zabrać ze sobą do marketu budowlanego lub wysłać w formacie PDF malarzowi. Dalmierz PLR 30 C mierzy odległości w zasięgu 30 metrów z dokładnością do 2 milimetrów. Urządzenie wyróżnia się kompaktową konstrukcją i niską wagą: przy wymiarach 10 x 4 centymetry waży tylko około 80 gramów.

Dalmierz PLR 50 C ma większy zakres funkcji. Jego obsługa jest wyjątkowo prosta - jest pierwszym dalmierzem laserowym dla majsterkowiczów z możliwością obsługi za pomocą kolorowego wyświetlacza 2,4 cala.

Dalmierz PLR 50 C oferuje wszystkie funkcje podstawowe: pomiar długości, obliczanie powierzchni i kubatury, dodawanie i odejmowanie wyników oraz pomiar ciągły ze wskazaniem wartości minimalnej/maksymalnej. Dodatkowo umożliwia podwójny pośredni pomiar wysokości oraz pośredni pomiar długości i wysokości: w przypadku konieczności pomiaru odległości do ściany, przy której stoją meble, wystarczy nakierować dalmierz PLR 50 C na niezastawiony fragment ściany.

Na podstawie odległości i kąta pomiaru przyrząd automatycznie obliczy rzeczywistą odległość. Umożliwia to czujnik nachylenia, który po raz pierwszy zintegrowano w dalmierzu laserowym dla majsterkowiczów. Dzięki temu dalmierz PLR 50 C może pełnić nie tylko rolę miernika nachylenia, przy pomocy którego można określić na przykład kąt nachylenia poręczy schodów, lecz także dodatkowo rolę cyfrowej poziomicy.

Dalmierz PLR 50 C jest wyposażony w wewnętrzną pamięć, która zapisuje do 10 pomiarów, oraz stopkę znajdującą się w dolnej części przyrządu. Mierzy odległości w zasięgu 50 metrów z dokładnością do 2 milimetrów. Do obsługi przyrządu służy włącznik/wyłącznik oraz intuicyjne symbole na wyświetlaczu.

Urządzenie mierzy zaledwie 11,5 x 5 centymetrów i waży 160 gramów - dalmierz PLR 50 C jest kompaktowym przyrządem oferującym wszystkie funkcje pomiarowe i niwelacyjne potrzebne zaawansowanym majsterkowiczom.

Darmowa aplikacja przydatna przy pracach remontowych

Bezpłatna aplikacja PLR measure&go umożliwia wykonanie zdjęcia lub szkicu, przeniesienie pomiarów, zrobienie notatek, zapisanie danych i wysłanie ich e-mailem. Dzięki temu unika się błędów, które zdarzają się przy ręcznym przenoszeniu pomiarów. Aplikacja jest dostępna dla smartfonów i tabletów z Android oraz iOS.

Dalmierz w wersji minimum

W ofercie Bosch nowością jest też dalmierz ZAMO, bez łącza Bluetooth. To dalmierz idealny do zastosowań domowych. Można nim błyskawicznie zmierzyć odległości do 20 metrów. Urządzenie okaże się przydatne, gdy np. chcemy sprawdzić, czy sofa, którą mamy zamiar kupić, zmieści się pomiędzy ścianą a drzwiami balkonowymi albo zobaczyć. jak urosło nasze dziecko.

Dalmierz ZAMO ma niewielkie wymiary - 10 x 3,6 cm.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.