Dom inteligentny w technologii io-homecontrol

Somfy, światowy lider w produkcji automatyki do domów, wprowadził do oferty sprzedażowej kolejne produkty, które we współpracy z systemem domu inteligentnego TaHoma pozwolą jeszcze dokładniej kontrolować wydatki na energię i ogrzewanie w naszych domach.

Do sprzedaży trafiły nowe termostaty, odbiorniki do sterowania oświetleniem i gniazdka elektryczne marki Somfy, działające w oparciu o technologię io-homecontrol. Ich użytkownicy będą mieli możliwość szczegółowego i rzeczywistego sprawdzenia, czy np. polecenie włączenia lub wyłączenia światła czy też ogrzewania rzeczywiście zostało wykonane poprawnie i czy nie napotkało jakichś przeszkód. Dotychczasowe termostaty, odbiorniki do sterowania oświetleniem i gniazdka elektryczne, które były podpięte pod TaHomę, nie miały takiej funkcji informacji zwrotnej - pracowały w starszej technologii radiowej - RTS.

Urządzenia, które Somfy wypuszcza na rynek, są kolejnymi pracującymi w tej technologii w ramach systemu domu inteligentnego. Wykorzystywana jest ona już m.in. w sterowaniu roletami zewnętrznymi i wewnętrznymi oraz bramami garażowymi i wjazdowymi.

Nowości produktowe w inteligentnym domu

Do gamy produktów w technologii io-homecontrol dołączyły:

- Termostaty - dzięki wyposażeniu ich w technologię io-homecontrol użytkownicy systemu domu inteligentnego zyskali pełną kontrolę nad temperaturą w domu lub mieszkaniu. Na bieżąco - za pomocą aplikacji w smartfonie - mogą zmieniać tryb ogrzewania: od pełnego, gdy są w miejscu zamieszkania, po ekonomiczny i ochrony przed zamarzaniem, gdy np. wyjeżdżają na dłużej. Uzyskują przy tym pełną informację zwrotną o wykonanym poleceniu. Nowy termostat w porównaniu do swojej starszej wersji ma również panel dotykowy, dzięki czemu jest jeszcze bardziej intuicyjny i przyjazny w użytkowaniu.

- Odbiorniki do sterowania oświetleniem - do sprzedaży trafiły dwa typy tego rodzaju urządzeń. Pierwszy z odbiorników posiada prostą funkcję ON/OFF, drugi - pozwala zmieniać także natężenie światła. Te miniaturowe urządzenia można montować pod zwykłym przełącznikiem światła lub bezpośrednio w lampie, którą chcemy sterować. Dzięki technologii io-homecontrol po wykonaniu polecenia wyłączenia lub włączenia światła użytkownicy dostaną pełną informację zwrotną, czy polecenie zostało wykonane skutecznie.

- Gniazdka elektryczne - również wprowadzono na rynek dwie wersje tego typu urządzenia w technologii io-homecontrol: jedno występuje z prostą funkcją ON/OFF, druga z funkcją możliwości zmienienia natężenia światła, np. gdy podłączymy do niego lampkę nocną. W porównaniu z poprzednią wersją gniazdka są one mniejsze i łatwiejsze w użytkowaniu. Dzięki posiadanej dwukierunkowości użytkownik dostanie pełną informację, czy podpięte do niego urządzenie na pewno zostało wyłączone lub włączone.

Więcej o: