Wosk wybielający do mebli Libéron

Wosk wybielający francuskiej marki Libéron nadaje drewnu klasyczny, biały kolor, patynuje i podkreśla rysunek słojów. Świetny produkt do pielęgnacji i malowania mebli.

Chcemy w oryginalny sposób wykończyć nowe meble, a może marzymy o metamorfozie starych drewnianych sprzętów? Wosk wybielający Libéron rozjaśni drewno, ale nie zamaskuje jego naturalnej urody. Meble o takim wykończeniu będą kojarzyć się ze stylem francuskim, w tym również prowansalskim.

Wosk Libéron upiększa drewno o porach otwartych: dąb, kasztan, jesion, nadaje się również do zastosowana na meblach sosnowych lub świerkowych. Nadaje drewnianym meblom delikatny i aksamitny połysk. Jeśli pokryjemy woskiem dąb, kasztan lub jesion, inkrustacje woskiem wybielającym będą liczne i głębokie, i stworzą charakterystyczny efekt przekroju przez warstwy. Na drewnie takim jak sosna czy jodła nałożenie wosku wybielającego na bejcę pozostawi delikatną białą powłokę, podkreślającą naturalny rysunek słojów.

Wosk wybielający do drewna pokrywa też zadrapania i ubytki w powierzchni, co pozwala szybko i bez dużych kosztów poprawić stan mebla. Preparaty Libéron są bezpieczne i przyjazne dla użytkowników, dzięki oparciu technologii ich produkcji na bazie wody.

Jak wykończyć meble woskiem do drewna?

Woskowanie mebli możemy wykonać samodzielnie. W kilka godzin możemy uzyskać ciekawe wykończenie drewnianych mebli w bardzo modnym obecnie odcieniu. Jak rozjaśnić woskiem drewno? Poniżej instrukcja krok po kroku

1. W surowym drewnie należy wybrać miedzianą szczotką przyrosty drewna wczesnego (miękkie drewno). W przypadku drewna o twardych słojach, takich jak dąb, kasztan i jesion, kontrast między miękkimi a twardymi włóknami będzie bardziej wyraźny, natomiast w przypadku drewna o miękkich słojach, takich jak sosna lub jodła, kontrast będzie bardziej dyskretny.

2. Po wstępnym przygotowaniu powierzchnię należy odpylić.

3. Aby wzmocnić kontrast między woskiem wybielającym a kolorem podkładu, na surowe drewno można nałożyć bejcę w odcieniach drewna.

4. Na powierzchnię drewnianą należy nałożyć sporą ilość wosku wybielającego i wykonując ściereczką lub kłębkiem bawełnianym ruchy okrężne wetrzeć go w powierzchnię, wypełniając pory drewna.

5. Mebel trzeba pozostawić do wyschnięcia na 5-10 minut.

6. Nadmiar wosku usuwa się kłębkiem bawełnianym lub ściereczką nasączoną bezbarwnym woskiem barwiącym Black Bison Libéron

7. Po wyschnięciu (po upływie 2-4 godzin) powierzchnię należy wypolerować.

Wosk Wybielający Libéron, pojemność 250 ml, cena: 35,20 zł

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.