Kocioł kondensacyjny FGB marki Wolf

W nowym kondensacyjnym kotle gazowym FGB firmy Wolf zastosowano najnowszą technologię kondensacji, dzięki czemu urządzenie jest tak wydajne i energooszczędne, że spełnia nawet najbardziej surowe regulacje nowej dyrektywy unijnej ErP.

Zmieniające się przepisy dotyczące efektywności energetycznej, a także rosnąca świadomość społeczna i nastawienie na wybór produktów przyjaznych środowisku sprawiły, że na rynku pojawiają się coraz doskonalsze i bardziej ekologiczne urządzenia grzewcze. Doskonałym tego przykładem jest nowy kondensacyjny kocioł gazowy - FGB firmy Wolf.

Firma Wolf stworzyła wyjątkowy kocioł kondesacyjny, który gwarantuje energooszczędność, stały dostęp do ciepłej wody użytkowej przy niewielkim zapotrzebowaniu na energię (w wersji dwufunkcyjnej), jest wygodny w obsłudze i cicho pracuje. Ma też kompaktowe rozmiary i - co najważniejsze - doskonały stosunek jakości do ceny. W urządzeniu zastosowano najnowsze rozwiązania technologiczne oraz wysokiej klasy materiały.

Wydajne ogrzewanie i zawsze ciepła woda

- Kocioł FGB jest wyposażony w wymiennik ciepła ze stopu aluminium, poprzez który w krótkim czasie możemy uzyskać oczekiwane efekty takie jak: odczuwalne w ogrzewanych pomieszczeniach ciepło oraz w przypadku przygotowania ciepłej wody - duże wydatki na przepływie wody użytkowej w zakresie od 2 l/min do 16l/min. Nowy wymiennik ciepła umożliwia jeszcze lepsze wykorzystanie efektu kondensacji co oznacza również mniejsze zużycie energii elektrycznej niezbędnej do pracy urządzenia - mówi specjalista firmy Wolf Technika Grzewcza

Kocioł FGB wyposażono w funkcję, która umożliwia utrzymanie stałej temperatury ciepłej wody użytkowej na wypływie przy zmiennym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę. Gwarantuje to stałą temperaturę ciepłej wody np. podczas kąpieli. Model dwufunkcyjny FGB poprzez zastosowanie nowego układu hydraulicznego i nowego systemu regulacji pozwala na niezwykle prostą integrację z system solarnym do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Zatem dzięki temu rozwiązaniu można jeszcze bardziej poprawić efektywność energetyczną całego systemu grzewczego.

Nowy kocioł kondensacyjny. Priorytet: komfort użytkownika

Kocioł FGB to urządzenie naścienne. Dzięki najnowszym rozwiązaniom konstrukcyjnym kocioł jest wyjątkowo nieduży. Można go ulokować w małych wnękach lub nawet zmieścić w szafie. Wszystkie niezbędne komponenty dostępne są z przodu kotła, a programowanie odbywa się na wygodnym, wbudowanym w kotle sterowniku.

Opcjonalny moduł interfejsu ISM7e firmy Wolf umożliwia szybką obsługę urządzenia za pomocą laptopa, tabletu czy też telefonu z systemem Android lub iPhone. Dla większej wygody domowników, producent zadbał o możliwość wspólnej obsługi centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej oraz systemu solarnego za pomocą jednego modułu obsługowego.

Nowy gazowy kocioł kondensacyjny marki Wolf występuje w czterech wariantach: jako kocioł jednofunkcyjny, przystosowany do współpracy z zasobnikiem ciepłej wody: FGB-28 i FGB-35, a także jako kocioł dwufunkcyjny FGB-K-28 i FGB-K-35.
Ceny:

Więcej o: