Dekoracyjna ściana, czyli grafiki ścienne Glamora

Glamora to marka wielkoformatowych grafik ściennych. Portfolio firmy liczy kilkaset unikalnych wzorów autorstwa designerów, artystów plastyków i architektów. Już niedługo prace włoskiej marki dostępne będą również w Polsce, w sklepach sieci Dekorian.

Dekoracje ścienne marki Glamora są rozwiązaniem szytym na miarę wnętrza. Wyjątkowo szeroki wybór grafik, w tym ich kolorystyki, stylistyki i tematyki, sprawia, że praktycznie każdy znajdzie wzory idealnie komponujące się z charakterem jego wnętrza. Grafiki Glamora dają możliwość codziennego obcowania z najlepszym światowym wzornictwem, pracami plastycznymi znakomitych designerów, artystów plastyków i architektów wnętrz. Projekty dla Glamory tworzyły światowe sławy, takie jak Karim Rashid, Yong Bae Seok, Alessandro Pautasso czy Alex Omist. Marka intensywnie współpracuje też z młodymi, najbardziej obiecującymi twórcami.

Portfolio grafik podzielone jest na ponad 40 kolekcji tematycznych. Znajdziemy m.in. osobne księgi ze wzorami inspirowanymi miejskimi grafitti, sztuką Orientu czy geometrią. Wiele wzorów swoją tematyką odwołuje się do konkretnych domowych pomieszczeń – kuchni, łazienki czy pokoju dziecięcego. Eleganckim, klasycznym wzorom towarzyszą humorystyczne szkice i grafiki przypominające pocztówki z dalekich podróży.

Ściany dekoracyjne: nadruk na winylu

Grafiki ścienne Glamora drukowane są na najwyższej jakości powłokach winylowych, które swoją fakturą przypominają tkaninę. Tworzą zmywalną, odporną na zabrudzenia powierzchnię, łatwą w codziennej pielęgnacji. Zastosowany do ich produkcji materiał jest odporny na ogień - zgodnie z europejską normą B1 - i antybakteryjny. W ofercie firmy znajdziemy również grafiki wykonywane na innych materiałach o podwyższonych parametrach akustycznych lub dedykowane do tzw. pomieszczeń mokrych.

Dzięki specjalnej aplikacji „Glamora Design Studio” można dokładnie zaplanować rozkład grafiki na dekorowanej ścianie. Wprowadzając zdjęcie wnętrza można również zobaczyć, jak wybrane wzory prezentować się będą w konkretnych pomieszczeniach.To funkcjonalne narzędzie ułatwia podjęcie decyzji i minimalizuje ryzyko złych wyborów.

Grafiki na ścianę: bezpieczne dla ludzi i środowiska

Grafiki są bezpieczne dla domowników i środowiska naturalnego. Proces druku opiera się na wodorozcieńczalnych barwnikach, które są całkowicie neutralne dla zdrowia. Grafiki łatwo się aplikuje, usuwanie ze ścian jest równie proste, nie wymaga wody czy ciężkich narzędzi.

Grafiki marki Glamora od stycznia 2016 r. są dostępne w sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian, która dysponuje 18 sklepami w największych polskich miastach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.