Montaż tarasowych okien HS: belki i konsole montażowe od QDS24

Tarasowe okna podnoszono-przesuwne HS są coraz bardziej popularne. Jednak ich montaż jest trudny i skomplikowany. Firma QDS24 - producent drzwi podnoszono-przesuwnych - oferuje swoim klientom konsole oraz belki montażowe, dzięki którym możliwy jest montaż idealny.

Konstrukcja okien HS daje możliwość uzyskania ogromnych przeszkleń, które stają się interesującym elementem domu lub mieszkania. Kiedy są zamknięte, wpuszczają do pomieszczeń wiele światła, co pozwala na optyczne powiększenie pomieszczeń, a gdy są otwarte – nie zabierają cennej przestrzeni, bo skrzydła przesuwają się po linii ściany.

Systemy drzwi HS ważą nawet kilkaset kilogramów, dlatego ważne jest profesjonalne podejście do ich montażu. Drzwi powinny zostać bardzo precyzyjnie i stabilnie osadzone i zamontowane w otworze ściennym. Aby uzyskać odpowiednie połączenie z ościeżem lub ścianą, należy właściwie zastosować elementy mocujące oraz prawidłowo wyznaczyć punkty mocowania. Idealnym rozwiązaniem staną się konsole oraz belki montażowe, które ma w swojej ofercie firma QDS24 – producent drzwi podnoszono-przesuwnych HS.

Montaż dużych okien: konsole od QDS24

Drzwi typu HS podczas montażu powinny zostać wsparte konsolami montażowymi, które pozwalają odpowiednio wypoziomować próg i zapewniają stabilność drzwi, co jest szczególnie ważne przy tak dużych gabarytach. Odpowiednie wypoziomowanie progu to kluczowa kwestia przy montażu. Brak poziomu spowoduje niedomykanie się drzwi oraz nieszczelność konstrukcji.

Konsole montuje się w poziomie kolejno 150 mm od brzegu i w odległości 300 mm od siebie. Ich zastosowanie umożliwia regulację w każdej płaszczyźnie. Mocuje się je do ławy za pomocą kołków rozporowych, uzyskując trwałe mechaniczne połączenie. Konsole montażowe oferowane przez firmę QDS24 są wykonywane z elementów stalowych zabezpieczonych przed korozją. Są tak zaprojektowane aby spełniać najwyższe normy budowlane, co czyni je stabilnymi oraz niezawodnymi.

Montaż okien HS: belka montażowe od QDS24

Drugim rozwiązaniem, ułatwiającym montaż okien HS, jest belka montażowa. To element konstrukcyjny, który zapewnia odpowiednią stabilność drzwi HS. Firma QDS24 poleca użycie jedynego z dwóch typów rozwiązań - belki lub konsoli.

Należy pamiętać, że odpowiednie wypoziomowanie progu jest kluczową kwestią podczas montażu drzwi HS – zapewni to lekką pracę konstrukcji ważącej nawet 800 kilogramów, a także pozwoli uniknąć powstania szczelin pomiędzy ramą a skrzydłem. Belkę montażową mocuje się bezpośrednio na ławie, czyli do podłoża.

Montaż drzwi podnoszono-przesuwnych HS nie należy do najprostszych, co jest spowodowane gabarytami i ciężarem konstrukcji. Tego typu drzwi mogą ważyć nawet kilkaset kilogramów, dlatego warto wesprzeć się dopasowanymi rozwiązaniami tego samego producenta. Ułatwią montaż i zagwarantują jego niezawodność oraz solidność.

Cena konsoli montażowej: 55 zł netto

Cena belki montażowej: 250zł/m