Drzwi wewnętrzne Modern i Graf zaprojektowane przez Tomasza Augustyniaka

Drzwi z kolekcji Modern i Graf zaprojektował dla PIU Design Tomasz Augustyniak. Elegancką formę drzwi zainspirowało dwudziestolecie międzywojenne.

Dwudziestolecie międzywojenne to okres niezwykły dla światowej sztuki, architektury i designu. To właśnie wtedy świat zachwycił się art deco czy Bauhausem. Wzornictwo oparte na geometrii, dążeniu do syntetycznego ujmowania form oraz poszukiwaniu piękna w funkcji przedmiotu użytkowego to założenia, które nie straciły na aktualności.

Inspiracji międzywojennych można szukać w najnowszym projekcie Tomasza Augustyniaka, który dla marki PIU Design przygotował autorską kolekcję drzwi. Wzory o nazwach Modern i Graf z serii Aluminium Line Skóra, są współczesną interpretacją głównych tez projektowych okresu międzywojennego. Modern to geometryczny wzór występujący w jednolitej lub kontrastowej wersji kolorystycznej. Graf to układ jednobarwnych prostokątów wyróżnionych za sprawą delikatnych przeszyć.

Wyjątkowe drzwi: skóra i aluminium

Projektant zadbał o godny materiał wykończeniowy, który odpowiednio podkreśli elegancję drzwi PIU Design. Tomasz Augustyniak postawił na naturalną skórę z holenderskiej manufaktury Alphenberg, która wyróżnia się niepowtarzalnym charakterem.

Drzwi Modern lub Graf z serii Aluminium Line Skóra mogą stać się samodzielną ozdobą wnętrza lub ukrytym elementem ściany całkowicie wykończonej skórą w jednym z odcieni zastosowanych na drzwiach. Projekty Tomasza Augustyniaka stanowią bardzo uniwersalną propozycję zarówno dla nowoczesnych przestrzeni, loftów jak i wnętrz klasycyzujących.

Drzwi wewnętrzne o innowacyjnej technologii

Drzwi PIU Design z kolekcji Modern i Graf to nie tylko efektowne wykończenie, ale i innowacyjna technologia produkcji skrzydła i ościeżnicy, nad którą marka PIU Design pracowała kilka lat. Są to drzwi o wysokości od 240 do nawet 280 cm, w aluminiowej konstrukcji ościeżnicy i skrzydła drzwiowego. Produkt dostępny jest w dwóch szerokościach – 80 i 90 cm. Elementem wyróżniającym system są: 5-komorowy pogrubiony profil ościeżnicy ukrytej w ścianie i niewidoczne wszystkie elementy uzupełniające. Skrzydło w aluminiowej konstrukcji jest lekkie i zlicowane ze ścianą.

Projektant o projekcie

Tomasz Augustyniak o kolekcji dla PIU Design: Ideą przewodnią podczas pracy nad projektem dla PIU Design było dla mnie połączenie naturalnego, niepowtarzalnego materiału jakim jest skóra z technicznym, chłodnym tworzywem czyli aluminium. Mimo pozornych kontrastów te dwa materiały potrafią doskonale ze sobą „współpracować”. Aluminiowa konstrukcja drzwi PIU Design stanowi nośnik, a zarazem wyznaczenie granic dla skórzanej kompozycji. Pod względem materiałowym źródłem inspiracji była dla mnie naturalna skóra z jej przebarwieniami, strukturą, niepowtarzalnością. Duże znaczenie miało dla mnie, że wygląd skóry jest zmienny w czasie, pięknie się ona starzeje i z upływem lat nabiera charakteru. Ze swoimi znakami szczególnymi stanowi swoisty dziennik wydarzeń. Wymyka się regułom i szablonom. Dobrze ilustruje to z pozoru monochromatyczna kolekcji Graf oraz monochromatyczna wersja Modern. Prostokątne fragmenty skóry tego samego odcienia tworzą widoczny wzór, właśnie dzięki temu, że poszczególne fragmenty subtelnie się między sobą różnią

W sferze inspiracji artystycznych chciałem oddać ducha 20-lecia międzywojennego, nie przywiązując się jednocześnie do jednego konkretnego stylu, a raczej pokazując jego wszechstronność i różnorodność. Dzięki temu powstała elegancka i dyskretna kompozycja, mam nadzieję o ponadczasowym charakterze.”

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.