Morskie opowieści dla małych podróżników

Jak sprawić, aby dziecko, nawet gdy już dorośnie, z radością wracało wspomnieniami do swojego dziecięcego pokoju? Stworzyć go z fantazją!

Każdy mały podróżnik będzie się doskonale czuł w pokoju w stylu marynistycznym, a rodzice będą dumni z własnoręcznie wykonanego projektu. Nieodzowną pomoc przy jego realizacji zapewni nowy laser krzyżowy Bosch Quigo Plus.

Stopień trudności: średni Czas: ok. 3 godziny i czas poświęcony na zakup materiałów

Lista potrzebnych materiałów - Farba ścienna w kolorze niebieskim (ok. 1 litr) - Taśma maskująca - Naklejki na ścianę z motywem marynistycznym (można zamówić w sklepach internetowych)

Narzędzia

x

Laser krzyżowy Quigo Plus firmy Bosch ze statywem i tarczą celowniczą. Zestaw malarski (składający się z kuwety, wałka malarskiego, uchwytu do wałków i pędzla)

KROK 1 Aby nasza dekoracja ścienna była prawidłowo umieszczona, należy właściwie ustawić laser krzyżowy Quigo Plus względem ściany. Rozstawiamy statyw i na wysokości ok. 1,10 m mocujemy na nim laser.

KROK 2 Teraz użyjemy taśmy maskującej. Należy ją nakleić wzdłuż poziomej linii laserowej wyświetlanej na ścianie.

KROK 3 Za pomocą korbki obniżamy statyw o szerokość mniej więcej jednego palca i powtarzamy poprzedni krok. Obydwa paski taśmy wyznaczają obrys górnego poziomego pasa dekoracji. Drugi poziomy pas umieszczamy niżej, uważając, aby pozostawić pomiędzy nimi wystarczająco dużo miejsca na motywy marynistyczne.

KROK 4 Ustawiamy laser Quigo Plus lekko pod skosem. W ten sposób odstęp między znacznikami na linii poziomej, a tym samym - szerokość pionowych belek będzie się w jedną stronę zwiększać, co doda uroku dekoracji. Naklejamy małe kawałki taśmy przy oznaczeniach na linii laserowej.

KROK 5 Teraz musimy wykleić taśmą pionowe pasy. Pionową linię lasera Quigo Plus należy nakierować na naklejone właśnie kawałki taśmy i przykleić taśmę maskującą wzdłuż tej linii aż do samej podłogi. Powtarzamy tę czynność dla wszystkich pionowych pasów. Laser Quigo Plus posiada funkcję automatycznej niwelacji, a zatem wyświetla idealnie równe linie laserowe. Nie ma w związku z tym ryzyka, że któraś z linii zostanie krzywo naklejona.

KROK 6 Teraz potrzebny nam będzie zestaw malarski. Co drugi pas pionowy i poziomy malujemy na niebiesko. Do malowania najlepiej użyć mniejszego wałka i uważać, aby farba nie wydostała się poza oklejone linie. W narożnikach możemy użyć pędzla. Pozostawiamy farbę na krótko do przeschnięcia i malujemy dugi raz, aby uzyskać dobre pokrycie. Następnie ostrożnie zdejmujemy taśmę maskującą.

KROK 7 Aby równo rozmieścić motywy marynistyczne, należy ustawić poziomą linię laserową wyświetlaną przez Quigo Plus w taki sposób, by znajdowała się pośrodku między obydwoma poprzecznymi pasami. Do rozmieszczenia motywów w równych odległościach przyda się tarcza celownicza. Należy przyłożyć ją do ściany, a pozycję lasera skorygować w taki sposób, aby pionowa linia laserowa przebiegała dokładnie przez obydwie czerwone kreski na tarczy. Gwarantuje to, że odległości pomiędzy oznaczeniami na obydwu liniach laserowych będą dokładnie tej samej wielkości.

KROK 8 Już prawie gotowe. Za pomocą oznaczeń na linii laserowej naklejamy motywy na ścianę, zachowując równe odległości.

Teraz pozostaje nam już tylko zawołać: "Ahoj, dzielni marynarze!"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.