Dom w śródziemnomorskim klimacie

Efektowny parterowy dom o ciekawym wnętrzu i pięknie zaaranżowanej strefie rekreacyjnej przy basenie stanął na 11-arowej, regularnej działce. Tym, co szczególnie przyciąga uwagę, jest rozłożystość bryły i jej symbioza ze starannie wypielęgnowanym ogrodem.

Inwestorzy - którzy marzyli o przestronnym bungalowie do 150 m² powierzchni użytkowej, z dużym salonem w części dziennej i wyraźnie wyodrębnionej strefie nocnej - sięgnęli po gotowy projekt domu parterowego „Dom w akebiach 2”, autorstwa Biura Projektów ARCHON+. Ważnym kryterium wyboru był obszerny, dwustanowiskowy garaż. Wybrany projekt pochodzi z większej kolekcji „Domów w akebiach”.

Dom wybudowany został z betonu komórkowego, a docieplony styropianem. Właściwości izolacyjne podnoszą trzyszybowe okna oraz rolety zewnętrzne.

Niska bryła zwraca uwagę efektownym wykończeniem elewacji. Na tle jasnego tynku wyeksponowano dekoracyjne płyty z piaskowca, które podkreślają stylowy charakter domu. Kolory elewacji współgrają z barwami ogrodu, tworząc śródziemnomorski klimat.

 

Zadaszony, przestronny taras, podobnie jak zlokalizowany w pobliżu basen, to miejsce na chwilę relaksu. W ogrodzie znajduje się także budynek gospodarczy, w którym przechowywany jest grill i narzędzia ogrodnicze.

Spójna, elegancka aranżacja wnętrza wydobywa walory projektu, zapewniając domownikom maksymalny poziom komfortu. W środkowej części domu znajduje się otwarta strefa dzienna. W dużym, reprezentacyjnym salonie uwagę zwraca autorska dekoracja ściany, wykonana z ręcznie barwionych płyt o różnych rozmiarach. To oryginalny i mocny akcent, który dodaje aranżacji wyrazu i jednocześnie wyznacza część wypoczynkową.

Podłoga wyłożona jasnym, polerowanym gresem, tworzy efekt jednolitej, lustrzanej powierzchni. W kuchni zaaranżowano wysoką zabudowę o lakierowanych frontach, długi blat do pracy, a także barek śniadaniowy, optycznie zamykający jej przestrzeń. W specjalnie zaprojektowanym module mieści się piekarnik, lodówka na napoje oraz barek z ekspresem do kawy.

Właściciele „Domu w akebiach 2” mają do dyspozycji dwie odrębne strefy prywatne. Jedną z nich przeznaczyli na wygodną przestrzeń do pracy, lokując w niej obszerny gabinet, natomiast w drugiej znajdują się dwie sypialnie. Ciekawie prezentuje się sąsiadująca z nimi łazienka. Wanna oraz fragmenty ścian zostały wykończone marmurowymi płytkami - surową kolorystykę ociepla wykonany z drewna dwupoziomowy blat.

Nad częścią mieszkalną powstała strefa rekreacyjna. Znalazła się w niej sauna z przylegającą łazienką oraz komfortowa część wypoczynkowa z wygodnymi sofami.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.