Jak wybrać okna na lata?

Szukając okien powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na ich urodę czy atrakcyjną cenę. Wyłącznie dobre okna utrzymają bowiem swoje właściwości przez dekady, będąc przy okazji ozdobą domu. Wadliwa stolarka każdego dnia będzie skutecznie dawać się nam we znaki - przeciekać, powodować niekontrolowane przewiewy, źle chronić przed hałasem z zewnątrz. Jak wybrać okna na lata?

Jakość stolarki wynika z klasy komponentów użytych do jej wykonania i umiejętnego połączenia ich w kompletny produkt. W zależności od technologii wytwarzania i standardów panujących w fabrykach, z tych samych materiałów powstać mogą przeszklenia zupełnie innej jakości. Świadczą o tym wartości parametrów użytkowych okien, ustalane na podstawie badań. To właśnie odpowiednie parametry gwarantują, że stolarka PCV spełnia oczekiwania licznych inwestorów.

Jak znaleźć dobre okna?

Okna są jednym z bardziej zaawansowanych technologicznie materiałów budowlanych, dlatego ich wybór powinien być racjonalny i oparty na obiektywnych kryteriach, a są nimi wspomniane już parametry użytkowe. Vetrex tworzy okna od dwudziestu lat i regularnie poddaje różne konstrukcje laboratoryjnym próbom. Na swojej stronie internetowej publikuje kompletne sprawozdania z takich testów, dostarczając pełne informacje na temat właściwości danych systemów.

Zakup okien o korzystnych parametrach użytkowych to jednak tylko część sukcesu. Równie ważny jest ich prawidłowy montaż. Wybierając dostawcę okien zweryfikujmy kompetencje ekipy montażowej współpracującej z danym salonem. Sprawdźmy znajomość nowoczesnych metod montażu i zapytajmy o referencje.

Jak kupować wysokiej jakości stolarkę?

Wytypujmy systemy stolarki, które najlepiej odpowiadają naszym potrzebom. Gdy znajdziemy wzbudzające zaufanie punkty sprzedaży, których ekipy montażowe mogą pochwalić się doświadczeniem w osadzaniu okien nowoczesnymi metodami, poprośmy o ofertę przygotowaną pod kątem naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli zależy nam na ochronie antywłamaniowej - oczekujmy, że sprzedawca zaproponuje nam uzbrojenie okien w specjalne okucia, dodatkowe zaczepy antywyważeniowe, czy pakiet szybowy z odporną na rozbicie szybą P4. Jeśli planujemy spędzać dużo czasu na tarasie - poprośmy, aby w ofercie uwzględnione zostały wygodnie otwierane drzwi przesuwne z niskim progiem. Jeśli nasz dom zlokalizowany będzie w hałaśliwej okolicy - zaznaczmy, że zależy nam na rozwiązaniach zmniejszających poziom hałasu. Nie bójmy się zadawać dociekliwych pytań i śmiało prośmy o pomoc w porównaniu ofert.

Warto też śledzić promocje ogłaszane przez producentów stolarki. W okresie ich obowiązywania wysokiej jakości okna można kupić w niższej cenie i z bogatszym wyposażeniem. W ramach Promocji Jubileuszowej, którą Vetrex świętuje dwudziestolecie swojego istnienia na rynku, wybrana oferta objęta jest aż 20-procentowym rabatem.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.