Szybka i efektowna metamorfoza elewacji z KERRAFRONT od VOX

Okładziny elewacyjne KERRAFRONT stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych materiałów elewacyjnych. Pozwalają odmienić zniszczoną fasadę i efektownie wykończyć budowany od podstaw front. Dzięki najnowszej kolekcji TREND uzyskamy nowoczesną, ciekawie prezentującą się bryłę.

Wiosna i lato to idealny moment, by rozpocząć prace renowacyjne i konserwacyjne związane z elewacją budynku. Po długiej zimie często jednak okazuje się, że zniszczenia są zbyt duże i potrzebne jest jej gruntowne odnowienie. Stając przed decyzją o rozpoczęciu remontu, warto wziąć pod uwagę zastosowanie nowoczesnych materiałów elewacyjnych. Mile zaskoczą nie tylko ze względu na rachunek ekonomiczny, ale również atrakcyjną estetykę i niezwykle prosty montaż. Dobrym przykładem innowacyjnych okładzin elewacyjnych jest linia KERRAFRONT marki VOX. Jej najnowsza kolekcja - TREND - oferuje bardzo ciekawą kolorystykę.

KERRAFRONT to niezwykle wszechstronny materiał. Może być wykorzystywany do wykończenia fasad nowych budynków, jak również tych, które wymagają modernizacji. Świetnie sprawdza się w każdej skali - zarówno w budownictwie wielorodzinnym, jednorodzinnym, jak i wykończeniu zewnętrznych ścian domków letniskowych czy działkowych. Kolekcja TREND wyróżnia się na tle całej linii KERRAFRONT nowoczesnym kształtem paneli, który umożliwia montaż w poziomie lub pionie. Unikalna konstrukcja daje ogromną swobodę projektową oraz opcję łączenia z innymi materiałami wykończeniowymi. W zależności od potrzeb i wizji okładzina TREND może stanowić materiał dominujący na elewacji, ale z powodzeniem można zestawić ją z tynkiem, drewnem czy spiekiem kwarcowym. Jej wzornictwo jest na tyle uniwersalne, że współgra zarówno z budynkami o tradycyjnym wyglądzie, jak i obiektami o bardzo nowoczesnej architekturze.

Portfolio okładzin elewacyjnych KERRAFRONT marki VOX stanowiły jak dotąd kolekcje WOOD DESIGN, CLASSIC i T-REX, które wiernie odzwierciedlały rysunek i kolorystykę naturalnego drewna. Premierowa kolekcja TREND jest inspirowana minerałami i kamieniem. Projektanci marki VOX opracowali jej charakter w zgodzie z najbardziej aktualnymi trendami. Nawiązujący do natury, subtelny design KERRAFRONT TREND idealnie koresponduje ze zwrotem w kierunku popularyzowania prostych i oszczędnych form w architekturze. Gama kolorystyczna kolekcji TREND obejmuje odcienie beżu, szarości i antracytu. Każdy z nich występuje w dwóch wariantach: STONE - wersji z rysunkiem kamienia oraz SOFT - modelu o subtelnej strukturze powierzchni.

Okładzina KERRAFRONT posiada nie tylko duże walory estetyczne, ale również istotne zalety użytkowe. Jest materiałem bardzo lekkim, nie obciążającym budynku, łatwym w transporcie i montażu:

Linia KERRAFRONT TREND dostępna jest także w opcji z systemem CONNEX. Płyty w tym systemie posiadają specjalne zaczepy na każdym końcu, dzięki czemu ich instalacja jest szybsza i łatwiejsza oraz nie wymaga dodatkowych akcesoriów. W rezultacie połączenia są bardzo estetyczne i prawie niewidoczne na powierzchni ściany.

W procesie produkcji KERRAFRONT wykorzystano autorską technologię KERRACORE. Produkt składa się z warstw - spienionej i twardej - dzięki temu panele nie pękają i nie odpryskują podczas docinania, a za sprawą zwartej struktury linie cięcia nie chłoną wody (nie wymagają zabezpieczania ani malowania!). KERRAFRONT jest produktem odpornym na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć.

Przy montażu elewacji VOX konieczne jest pozostawienie przestrzeni pomiędzy płytami, a warstwą izolacyjną. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy właściwą wentylację budynku, a co za tym idzie konstrukcja zabezpieczona jest przed uszkodzeniem, utratą ciepła, a użytkownicy nie muszą się borykać się z problemem nadmiaru wilgoci, grzybem czy pleśnią.

KERRAFRONT świetnie reaguje na wahania temperatur, które nie powodują pękania lub łuszczenia powierzchni. Elewacja pokryta systemem nie wymaga konserwacji i jest bardzo łatwa w czyszczeniu. Produkt jest przyjazny domownikom i środowisku. Wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu w 100% nadaje się do ponownego przetworzenia.

Wysoka jakość produktu potwierdzona jest 10-letnią gwarancją. Więcej informacji na temat KERRAFRONT oraz innych produktów elewacyjnych marki VOX znaleźć można na stronie internetowej www.profile.vox.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.