Gdzie Polacy kupują meble i materiały budowlane?

Większość Polaków kupuje materiały budowlane w sklepach stacjonarnych. Wprawdzie wielu z nas najpierw sprawdza strony internetowe w poszukiwaniu potrzebnych produktów, jednak zakupu najczęściej dokonujemy bezpośrednio w sklepie stacjonarnym. Nie da się jednak ukryć, że sprzedaż internetowa staje się coraz popularniejsza, dlatego warto dowiedzieć się gdzie i w jaki sposób Polacy kompletują potrzebne meble i materiały do domu.

Sprzedaż internetowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem, jednak nie wszystkie elementy wyposażenia są równie chętnie kupowane za pośrednictwem stron internetowych. Dlaczego tak się dzieje? Jakie produkty Polacy chętniej kupują przez Internet, a które w sklepach stacjonarnych?

Remont mieszkania – gdzie Polacy kupują materiały budowlane?

Przynajmniej raz na dekadę warto nieco odświeżyć swoje wnętrza i poprawić standard mieszkania. Internet wydaje się być bardzo pomocny w poszukiwaniu wymarzonych mebli czy dodatków, jednak nie oznacza to, że sklepy stacjonarne odeszły już do lamusa. Mimo coraz większej popularności e- sklepów, ponad połowa Polaków woli kupować w sklepach stacjonarnych, jednak po wcześniejszym sprawdzeniu w internecie opinii o danym produkcie. Okazuje się jednak, że aż 19% Polaków przynajmniej raz kupiło materiały budowlane w sklepie internetowym. Elementy wykończenia wnętrz, które posłużą nam przez kolejne lata, większość osób woli kupować w sklepach stacjonarnych. Nie powinno to nikogo dziwić, w końcu wybór powinien być przemyślany, dlatego przed zakupem warto zobaczyć produkt na żywo.

Urządzanie wnętrz – Gdzie Polacy kupują meble i dodatki do mieszkania?

Polacy średnio, co osiem lat decydują się na wymianę mebli. W poszukiwaniu nowych, odwiedzają zarówno sklepy stacjonarne jak i internetowe. Jak się okazuje w e-sklepach najczęściej zakupów dokonują kobiety. W internecie najczęściej szukamy nietypowych mebli i dodatków, dużym zainteresowaniem cieszą się meble w stylu vintage. W sklepach stacjonarnych najczęściej szukamy wytrzymałych mebli, które posłużą nam przez kolejne lata.

Zakup sprzętów RTV/AGD – stacjonarnie czy przez internet?

Co ciekawe, okazuje się, że prawie połowa Polaków zanim zdecyduje się na zakup elektroniki czy sprzętu do domu, najpierw szuka porad w internecie. To właśnie w sieci można sprawdzić specyfikację danego sprzętu, znaleźć opinię innych użytkowników czy porównać ceny. Większość, bo aż 55% Polaków choć raz kupiło sprzęt RTV lub ADG przez internet.

Dawniej, podobne statystyki byłyby niemożliwe, ponieważ nie istniały sklepy internetowe, które oferowały zakup materiałów budowlanych, mebli czy sprzętów elektronicznych. Poza tym, większość z nas nie wyobrażała sobie zakupów przez internet i wolała przed podjęciem decyzji osobiście zobaczyć produkt. Dziś, zakup sprzętów AGD czy RTV w sklepach internetowych cieszy się dużą popularnością, choć wciąż większość Polaków częściej robi zakupy stacjonarnie. Coraz większe zainteresowanie zakupami przez internet nie powinno nikogo dziwić. W sieci kupuje się znacznie szybciej i wygodniej. Zakupu można dokonać o dowolnej porze, nie tracąc przy tym czasu na chodzenie po sklepach. Istnieje jednak ryzyko, że produkt może znacznie odbiegać od naszych oczekiwań i zakup trzeba będzie zwrócić. Dlatego warto dobrze przemyśleć swój zakup, by nie żałować swojej decyzji.

Wymiana pojedynczego panelu podłogowego [WIDEO]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.