Drzwi wewnętrzne - pełne czy przeszklone?

Wbrew pozorom wcale nie tak łatwo wybrać odpowiednie drzwi wewnętrzne. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, warto zastanowić się, jaką funkcję pełni dane pomieszczenie. Ważny jest nie tylko dobór odpowiedniego koloru, ale także wybór pomiędzy drzwiami z przeszkleniem czy bez.

Wybierając drzwi wewnętrzne, najważniejsze jest, aby zadać sobie pytanie o funkcję, jaką pełni dane pomieszczenie. Pozwoli to lepiej dobrać najlepsze drzwi i uchronić przed błędami. Drzwi przeszklone to idealne rozwiązanie, jeśli zależy nam na oddzieleniu salonu od kuchni. W takim przypadku mamy do wyboru drzwi całkowicie lub częściowo przeszklone. Drzwi pełne świetnie sprawdzą się, jeśli zależy nam na zachowaniu intymności i prywatności. Z tego powodu drzwi bez przeszkleń najczęściej wybiera się do sypialni czy pokoju dziecka.

Kiedy wybierać drzwi przeszklone?

Drzwi z przeszkleniami świetnie sprawdzą się w ciemnych pomieszczeniach. W ten sposób wnętrze będzie dodatkowo doświetlone i co za tym idzie – przyjemniejsze. Często wybiera się je także w przypadku pomieszczeń wspólnych, takich jak salon, jadalnia oraz kuchnia. Do wyboru mamy zarówno drzwi całkowicie przeszklone, jak i jedynie częściowe, lub z elementami dekoracyjnymi. Wiele osób martwi się, czy wybór drzwi przeszklonych nie zmniejszy bezpieczeństwa. Obecnie wiele firm wykorzystuje do produkcji drzwi szkło hartowane, dlatego ryzyko uszkodzenia i zranienia się jest niewielkie.

Kiedy wybierać drzwi pełne?

Najczęściej drzwi pełne wybierane są do sypialni. Tego rodzaju drzwi zapewniają dobrą izolację akustyczną i zwiększają prywatność. Z tego powodu świetnie sprawdzą się także w garażu, pralni czy garderobie. Coraz częściej tego typu drzwi są wybierane do pokoju dziecka, a nawet łazienki. Jeśli więc szukamy sposobu na wygłuszenie dźwięków dochodzących z pokoju zdecydowanie warto postawić na drzwi bez przeszkleń.

Zanim zdecydujemy się na konkretny model drzwi, warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Wybór powinien zależeć zarówno od koloru, wykończenia jak i decyzji o przeszkleniu. Prócz swojej dekoracyjnej funkcji, drzwi powinny spełniać także inne rolę, dlatego przed zakupem warto zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania i potrzeby.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.