Czarne okna - jakie mają zalety?

W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem i popularnością cieszą się czarne okna. Nie oznacza to oczywiście, że biel odchodzi już do lamusa, jednak coraz więcej osób decyduje się na okna w ciemnej szacie.

Zdaniem architektów i projektantów wnętrz, czarne okna to prawdziwy hit ostatniego sezonu. Okazuje się, że ciemna szata znacznie podnosi prestiż wnętrza, a dodatkowo prezentuje się elegancko i nowocześnie na elewacji.

Na czym polega sekret czarnych okien? Wszystko za sprawą specjalnej okleiny, dzięki której można cieszyć się ciemną szatą okien. Okleina dostępna jest w formie matowej, o strukturze skórki pomarańczy, dzięki czemu efekt wizualny jest jeszcze większy. Co ważne, matowa okleina ma także swoją praktyczną zaletę – na takiej powierzchni nie widać śladów palców. Aby zwiększyć ochronę wykorzystuje się grubszą warstwę akrylu, dzięki której można uniknąć uszkodzeń.

Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt, warto zainwestować w czarną ramkę międzyszybową, która sprawi, że efekt wizualny ciemnych okien będzie zdecydowanie bardziej przejrzysty. Co ważne czarne okna świetnie sprawdzą się zarówno w nowoczesnych domach, które stawiają na elegancję i nietuzinkowe, oryginalne rozwiązania, jak i tradycyjnych. Dodatkowo, czarne przeszklenia świetnie sprawdzą się zarówno w domach o białej jak i ciemnej elewacji.

Czy warto postawić na czarne przeszklenia? Z pewnością, nie bez powodu czarne przeszklenia są hitem ostatnich sezonów. Mimo, że biel wciąż cieszy się mocną pozycją na rynku, to czarne okna są bez wątpienia ciekawą i warto uwagi propozycją. O ile odpowiednio dobierzemy elewację i dach, czarne przeszklenia mogą całkowicie odmienić charakter domu, dodając mu stylu i uroku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.