Które grzejniki wybrać? Z paneli grzewczych czy z płyty?

Na rynku dostępnych jest tak wiele różnych modeli grzejników, że wybór konkretnych modeli może sprawić sporą trudność. W takiej sytuacji należy wziąć pod uwagę kilka czynników, którymi warto się kierować. Prócz parametrów, które mają duży wpływ na ostateczny wybór ważny jest także wygląd. W końcu grzejniki prócz swojej praktycznej funkcji, pełni rolę dekoracyjną. Czym różnią się grzejniki z płyty od grzejników z paneli grzewczych?

Wygląd czy funkcjonalność?

Zarówno grzejniki wykonane z paneli grzewczych, jak i z płyty cieszą się dużym zainteresowaniem. Wiele osób zastanawia się, co różni te panele i które są lepszym wyborem. Okazuje się, że możliwości grzejników z paneli grzewczych są bardzo zbliżone do tych, jakie oferują grzejniki z płyty. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej ich dodatkowym funkcjom. Jakie różnice wtedy zobaczymy?

Grzejniki wykonane z płyt to świetne rozwiązanie dla tych, którzy lubią łączyć kilka funkcji w jednym urządzeniu. Prócz możliwości grzewczych, tego typu grzejniki mogą jednocześnie pełnić funkcję... lustra. Dzięki temu świetnie sprawdzą się w aranżacji łazienki czy przedpokoju. Tego typu grzejniki mogą być dodatkowo wyposażone w LED, dzięki czemu będą także idealnym źródłem światła.

Co ważne, zarówno modele grzejników z paneli grzewczych jak i z płyt mogą zmieniać swoje kolory, począwszy od stonowanych, klasycznych barw, aż po ognistą czerwień czy bardziej wyrafinowane kolory, takie jak miedź antyczna.

Grzejniki z płyt i grzejniki z paneli grzewczych – które wybrać?

Prócz funkcji, które posiadają grzejniki warto wiedzieć, do jakich wnętrz będą pasowały. Dzięki temu uda nam się uniknąć błędów i jak najlepiej dobrać grzejniki do stylu mieszkania. Zarówno modele z płytą jak i panelami idealnie sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym. Wszystko zależy od tego czy stawiamy na funkcjonalność i chcemy by grzejnik pełni jednocześnie rolę lustra, czy też zależy nam na wyjątkowym efekcie wizualnym, który z pewnością gwarantują grzejniki z panelami. Z tego powodu właśnie te modele są tak chętnie wybierane na korytarz, a nawet klatki schodowe.

Planując zakup grzejników warto wziąć pod uwagę zarówno ich wygląd jak i kwestie praktyczne. Warto poszukać złotego środka i postarać się wypośrodkować nasze oczekiwania zarówno pod względem funkcjonalności jak i wyglądu. Zamiast podążać ślepo za modą lepiej zastanowić się, które rozwiązanie lepiej pasuje do naszego mieszkania i na jakich funkcjach najbardziej nam zależy.

Więcej o: