PANELE PODŁOGOWE - NATURALNE ROZWIĄZANIE

Drewno naturalne jest pięknym materiałem, który od wieków wykorzystywaliśmy w naszych wnętrzach. Ciepłe podłoże pod gołymi stopami i estetyka dębów zachwycała, zachwyca i możemy być pewni, że będzie zachwycała także w przyszłości. Jednak użytkownicy parkietów i desek drewnianych potwierdzają swoje zmęczenie związane z konserwacją drewna, które jest piękne, lecz wymaga czasochłonnej pielęgnacji. Używane dziś lakiery ekologiczne pozwalają zabezpieczyć powierzchnie podłogi jedynie na kilka lat, a regeneracja parkietów to w rzeczywistości domowa rewolucja, która wymaga wyprowadzki, wiąże się z zakurzeniem każdego zakamarka i kosztuje minimum 50 zł za m2.

Panele podłogowe SWISS KRONO łączą piękno drewna naturalnego z nadzwyczajną wytrzymałością, której potrzebujemy w naszych mieszkaniach. Użyty do zabezpieczenia powierzchni KORUND, minerał, który ustępuje w twardości jedynie diamentowi, pozwala zagwarantować nieścieralność powierzchni laminatów SWISS KRONO na wiele lat.

MOJE MIESZKANIE CHCE ZYĆ I ZMIENIAĆ SIĘ RAZEM ZE MNĄ

Drogie parkiety są teoretycznie rozwiązaniem na całe życie, jednak kupując drewno na podłogę rozpoczynamy przygodę, która będzie wymagała od nas wielu zabiegów pielęgnacyjnych, a to może pozbawić nas radości z posiadania naturalnego drewna. Drewniana podłoga to kosztowny zakup, a wydając na nią dużo wiążemy się z taką inwestycją na wiele lat.

FOT. D 3328, DĄB WANILIOWY, SWISS KRONO

Nasze wnętrza zmieniają się pod względem wzorniczym. Jeszcze niedawno wiele salonów w domach malowanych było na żółto, zielono, łososiowo, obecnie zaś modne są jasne i chłodne kolory, jak biele czy szarości. Podobne zmiany zauważamy w preferencjach zakupowych podłóg - kupowane przed laty 3-klepkowe buki odeszły do lamusa, a prym wiodą dziś dębowe deski z v-fugą w jasnej i naturalnej kolorystyce. Na szczęście zrównoważona cena podłóg laminowanych pozwala bez większych inwestycji dopasowywać wnętrze do aktualnych trendów. Wymiana paneli laminowanych to kwestia jednego dnia. Na stronie producenta www.swisskrono.pl znajdziemy filmiki pokazujące prawidłową instalację, a jeżeli chcemy tę pracę zlecić fachowcom, to zapłacimy jedynie ok 15 zł za m2. Wzornictwo paneli podłogowych odpowiada najnowszym trendom wnętrzarstwa europejskiego, a oferowane panele zadziwiają autentycznością odwzorowania rysunku i struktury drewna. Szczególną uwagę warto zwrócić na panele w strukturach synchronicznych. Nowoczesna technologia sprawia, że ułożone podłogi Dąb Leonardo czy Dąb Jaśminowy potrafią zachwycić najbardziej wymagających klientów.

FOT. D 3344 CEDRY LIBANU, SWISS KRONO

JAKOŚĆ NIE TYLKO GOŁYM OKIEM

Wszystkie podłogi lubuskiego producenta SWISS KRONO wykonane są na płytach HDF. Są to płyty z włókien drewna sosnowego, które prasuje się do gęstości przewyższającej gęstość drewna dębowego. Polski surowiec jest idealnym budulcem za sprawą żywicy naturalnej, która gwarantuje małą pęczliwość paneli w kontakcie z wodą. Twarda podłoga SWISS KRONO pozwala przyjmować gości w butach, bez obawy pozostawienia śladów po obcasach damskich szpilek. Co więcej, podłogi laminowane są trudne do zarysowania, także dla naszych czteronożnych przyjaciół.

Precyzyjnie wyfrezowane zamki pozwalają łączyć ze sobą panele na powierzchni do 120m2 w jednej płaszczyźnie (10 x 12 mb bez dodatkowej dylatacji w przypadku podłogi 12 mm). Panele laminowane mają w składzie ponad 80% drewna pochodzącego z lasów, uprawianych według ekologicznych zasad FSC. Wszystkie podłogi SWISS KRONO posiadają atest E1, gwarantujący bezpieczne użytkowanie w domach, przedszkolach, dlatego są bezpiecznym rozwiązaniem dla całej rodziny.

Więcej o: