Pudełko na koperty

Pudełko na koperty - do czego się przyda? Jeśli poprosiliście swoich gości o kopertę z pieniędzmi zamiast prezentu, trzeba jeszcze zadbać o miejsce, w którym zostanie złożona na czas wesela. Pudełko na koperty jest elementem dekoracji i jego wygląd powinien pasować do charakteru wesela.

Zgodnie ze zwyczajem nad prezentami, w tym kopertami, czuwają świadkowie. Młodzi tylko odbierają je od gości i odkładają, no właśnie, gdzie? Potrzebne jest pudełko na koperty, w którym pieniądze będzie można nie tylko złożyć, ale też przechować i bezpiecznie przewieźć po przyjęciu. Kształt i forma takiego schowka zależy od pomysłowości organizatorów wesela. Ponieważ jednak są one ważnym elementem i ustawione zostaną w widocznym miejscu, warto zadać o ich wygląd i dopasować do reszty dekoracji.

Winietki ślubne, czyli jak znaleźć swoje miejsce >>

Pudełko na koperty: eleganckie

Na wesela w stylu glamour i klasyczne pudełka na koperty powinny być również wytworne i eleganckie. W takich przypadkach najlepiej sprawdzają się skrzyneczki proste, prostokątne lub kwadratowe. Ich kolor powinien współgrać z przewodnią barwą uroczystości. Zawsze elegancka jest biel lub écru. Na weselach glamour pudełka są błyszczące, na klasycznych bywają matowe. Na pudełku można powtórzyć motyw z zaproszenia, co pięknie zwiąże oba gadżety. Warto również umieścić imiona bądź inicjały młodych i słowo „dziękujemy”.

Eleganckie pudełka na koperty są wykonane z kartonu, grubego papieru, z drewna lub ze sklejki. Nie mogą się giąć, łamać czy drzeć. Muszą być bezpieczne, a więc raczej nie ze szkła i ceramiki, bo chwila nieuwagi i mogą się zbić, raniąc gości. Warto zwrócić uwagę na otwór na koperty – powinien być na tyle duży, aby bez problemu można była włożyć przez niego nietypową kopertę, np. w kształcie serca czy z doklejonymi ozdobami.

Dekoracja samochodu. Jakimi kwiatami przystroić samochód do ślubu? >>

Nieco mniej formalna, ale także elegancka może być skrzynka w formie starego kufra podróżniczego. Można go przewiązać wstążką lub doczepić np. bilet lotniczy, dowcipnie informujący, na co młodzi zbierają pieniądze.

Oryginalną „skarbonkę” stworzymy ze starej metalowej lub drucianej klatki dla ptaków. Jest nie tylko ładna i świetnie wychodzi na zdjęciach, ale też po uroczystości może być eleganckim gadżetem zdobiącym wnętrze. Koperty można także zbierać do pudeł na kapelusze. Dla nowożeńców ceniących niestandardowe rozwiązania, świetnym pomysłem jest… skrzynka pocztowa. Opatrzona napisem „Poczta weselna” na pewno będzie zapamiętana przez gości.

Niebanalne przedmioty znajdziecie na pchlich targach. Oczyszczone, dostaną drugie życie w waszych mieszkaniach, przypominając o miłym dla Was dniu.

Prezent ślubny: co kupić bliskim na nową drogę życia? >>

Pudełko na koperty: rustykalne

Urządzając wesela „blisko natury”, mamy prawdziwe pole do popisu! Koperty można zbierać niemal we wszystko, ale rzecz ta musi korespondować z wystrojem wnętrza weselnego. Jeżeli więc przyjęcie odbywa się w wiejskiej chacie lub stodole, co już od kilku sezonów jest bardzo modne, do zbierania kopert wykorzystajcie np. drewniane skrzynki na warzywa lub owoce. Trzeba je tylko oczyścić i wyłożyć np. serwetką z wyhaftowanymi ludowi wzorami. Ozdobą będzie też np. parciany sznurek, kremowa koronka lub bukiecik kwiatów.   

Ciekawym pomysłem na wesela w plenerze, jest „skarbonka” z wiader, beczułek, maselnic i innego sprzętu rodem ze skansenów. Sprawdzą się jednak one tylko wtedy, gdy suknia świadkowej będzie również w tym stylu. Ładnie i oryginalnie wygląda też kanka na mleko.

Na weselach rustykalnych i boho świetną „skarbonką” okazują się druciane lub wiklinowe kosze.  Są nie tylko poręczne, ale młodzi mogą je wykorzystać także po uroczystości – po zdjęciu ozdób stają się np. pojemnikiem na papiery czy koszykiem piknikowym albo na zakupy.

Pudełko na koperty jest szalenie wygodnym i praktycznym rozwiązaniem – w zamęcie składania życzeń, chwila nieuwagi może spowodować zawieruszenie kopert, a skrzyneczki do tego nie dopuszczają. Oryginalne, ale dostosowane do charakteru wesela, zwrócą także uwagę gości.

Bukiety ślubne >>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.