Prezent ślubny: co kupić bliskim na nową drogę życia?

Pytanie jest stare jak świat - co dać młodym w prezencie? Coraz częściej pary proszą o pieniądze i wtedy mamy problem z głowy. Co jednak ofiarować tym, którzy lubią niespodzianki?

Pary, które wolą otrzymać koperty z pieniędzmi, zazwyczaj informują o tym gości na specjalnej wkładce dołączonej do zaproszenia. Czasami młodzi tworzą listę prezentów, które chcieliby otrzymać. Wiadomość gdzie jej szukać, także jest podana wraz z zaproszeniem - spis ma zazwyczaj świadkowa o to ona pilnuje, aby prezenty się nie powtórzyły. Jeśli jednak nic takiego w zaproszeniu nie znaleźliście, trzeba samemu zdecydować, co podarować. Trafiony będzie taki podarek, który uwzględni gusta i potrzeby młodych.

Zaproszenia ślubne >>

Prezent ślubny: do kuchni

Sprzęty gospodarstwa domowego nie są może najbardziej oryginalnym prezentem, ale na pewno są potrzebne w każdym domu. Jeśli młodzi już mieszkają razem, zapewne mają podstawowe wyposażenie, warto więc wybrać coś nie z pierwszej linii.  Nie kupujmy więc garnków, talerzy, kubków, miksera czy żelazka. Lepszym wyborem będzie np. ekspres do kawy. Jeśli młodzi są zwolennikami zdrowej kuchni, a zazwyczaj są, dobrym pomysłem będzie wolnoobrotowa wyciskarka do soków (nie mylić z sokowirówką!) lub maszynka do wypieku chleba. Ucieszyć może także urządzenie do produkcji lodów, grill elektryczny, kruszarka do lodu.

Jeśli decydujesz się na tradycyjny sprzęt, wybierz urządzenia wyróżniające się oryginalnym designem. Może to być np. toster przypominający radio, albo elektryczny czajnik o niebanalnym kształcie. Ponieważ istnieje ryzyko, że ktoś jeszcze podaruje młodej parze taki sam prezent, zachowaj paragon i poinformuj nowożeńców, że zawsze mogą sprzęt zwrócić i wybrać coś innego.

Warto rozważyć kupno zastawy stołowej: serwisu obiadowego lub kawowego.  Najlepiej wybrać prosty serwis, który będzie pasował zarówno do klasycznego wystroju, jak i do nowoczesnych wnętrz. Zwróć uwagę, aby zestaw nadawał się do mycia w zmywarce. Dobrym pomysłem jest designerskie szkło – oryginalne kieliszki czy szklanki do napojów np. w kształcie słoików. Zawsze sprawdzą się komplety sztućców lub zestaw bardzo dobrych noży.

Kartki ślubne >>

Prezent ślubny: do mieszkania

Ciekawym pomysłem są designerskie zegary. Mogą być wieszane na ścianie lub stojące. Ich oryginalny kształt z pewnością spodoba się nowożeńcom. Popularnym prezentem jest niebanalna pościel wykonana z dobrej jakości bawełny lub satyny. Komplet dla młodej pary powinien zawierać dwie poszewki na poduszki! Praktycznym prezentem są też komplety ręczników albo ręczników i szlafroków pięknie pakowanych np. w wiklinowe kosze. A może wazon? Zawsze się przyda i wcale nie musi być szklany. Nowoczesne mają najrozmaitsze wzory i kolory, już same w sobie są ozdobą. Modne są obrazy na płótnie wykonane ze zdjęć młodych i okładki gazety z wmontowaną fotografią nowożeńców. 

Wesele w różnych stylach >>

Prezent ślubny: dla nich

Jeśli nie znasz gustu i mieszkania młodej pary, podaruj im np. weekend w SPA. Ucieszy ich z pewnością także elegancka kolacja albo zaproszenie na degustację czegoś niezwykłego. Pomyślcie o wieczorze w kinie lub teatrze. Wiele placówek ma specjalne, otwarte (sami wybierają dzień) zaproszenia dla nowożeńców, na pewno będzie to strzał w dziesiątkę. Jeśli wiesz, jakiej słuchają muzyki, kup bilet na koncert. Gdy są sportowcami, ucieszy ich wyjście na mecz. Dla par lubiących ekstremalne wrażenia, warto rozważyć podarowanie vouchera na lot balonem czy skok ze spadochronem.

Wybór ślubnego prezentu jest trudnym zadaniem, ale nie niemożliwym. Korzystając z naszej ściągawki, na pewno Twój podarunek będzie trafiony.

Pudełko na koperty >>

Więcej o: