Przegląd ofert domów prefabrykowanych

UNIBUD - 750*-1983** zł/m2

Projekt: gotowy Unibudu (67 projektów z możliwością wprowadzania zmian) lub dostarczony przez klienta.

Ściany: szkielet drewniany obity dwustronnie płytą OSB, wewnątrz wełna mineralna. W ścianach zewnętrznych osadzone okna oraz drzwi. Wykończenie ścian - tynk mineralny lub oblicówka drewniana, ewentualnie obmurówka z cegły klinkierowej. U ściany = 0,18.

Stropy: drewniane, wygłuszone wełną mineralną.

Zakres usług: projektowanie i budowa domów o konstrukcji prefabrykowanego szkieletu drewnianego. Zależnie od ustaleń z klientami - od stanu surowego zamkniętego* aż do wykonania domu pod klucz**.

Czas budowy: stan surowy zamknięty - 2-3 dni; dom pod klucz - 6-8 tygodni.

Gwarancja: 30 lat na konstrukcję budynku.

Więcej informacji: www.unibud.com.pl, www.dan-wood.com

HAAS - od 1230 zł/m2

Projekt: zamawiany w firmie wg koncepcji klienta.

Ściany: elementy prefabrykowane o konstrukcji drewnianej. Konstrukcja jest wypełniona wełną mineralną, z zewnątrz docieplona styropianem, wzmocniona obustronnie poszyciem z płyt MDF. Ściana wykończona jest od wewnątrz płytą gipsowo-kartonową, a od zewnątrz tynkiem mineralnym, cegłą klinkierową lub innym materiałem. U ściany = 0,195.

Stropy: elementy prefabrykowane o konstrukcji drewnianej, izolowane wełną mineralną.

Zakres usług: usługa architektoniczna, montaż i wykończenie domu na fundamencie przygotowanym przez klienta, również wykończenie pod klucz.

Czas budowy: montaż domu trwa 2-4 dni, w 80 dni roboczych dom jest wykończony pod klucz.

warancja: 25 lat na konstrukcję budynku.

Więcej informacji: www.haas.pl.

FADOKA - 1445-2450 zł/m

Projekt: jeden z 30 firmowych - w wersji lux (2022-2450 zł/m2) albo economic (1445-1872 zł/m2). Można również zlecić adaptację własnego projektu.

Ściany: z cienkościennych kształtowników stalowych złożonych, cynkowanych ogniowo. Ściany zewnętrzne wypełnione są wełną mineralną i docieplone styropianem (5-20 cm). U ściany = 0,16-0,23.

Stropy: systemowe - z cienkościennych kształtowników stalowych złożonych, cynkowanych ogniowo.

Zakres usług: budowa domów pod klucz na fundamencie przygotowanym przez klienta lub - za dopłatą - przez firmę.

Czas budowy: budowa pod klucz trwa 12-16 tygodni (economic) lub 16-22 tygodnie (lux).

Gwarancja: na konstrukcję budynku - 30 lat, na inne elementy - stosownie do gwarancji udzielanej przez producenta materiału.

Więcej informacji: www.domy-kanadyjskie.pl

HEBE - 1400-2000 zł/m2

Projekt: wg projektów dostępnych na stronie internetowej lub dostarczonych przez klientów.

Ściany: z gotowych prefabrykatów na ramie drewnianej. Ściana ma układ wielowarstwowy; w większości wypełniona jest przez materiały izolacyjne. Nie ma problemów z montażem ciężkich przedmiotów na ścianach. U ściany = 0,195.

Stropy: drewniane, bardzo masywne na belkach o przekroju 80×200 mm.

Zakres usług: budowa stanu surowego zamkniętego na fundamencie przygotowanym przez klienta, z wykończoną elewacją, dachem oraz stolarką okienną i drzwiową. Na życzenie klienta również budowa domu pod klucz, z wymalowaniami, wykończeniem glazurą i instalacjami.

Czas budowy: stan surowy zamknięty - ok. 30 dni, pod klucz - ok. 3 miesięcy.

Gwarancja: 25 lat na konstrukcję, rok na budynek.

Więcej informacji: www.hebe.com.pl

KRONOPOL - od 1200* zł/m2

Projekt: dowolny dostarczony przez klienta.

Ściany: w technologii szkieletu drewnianego, w konstrukcji skrzyniowej - rama z drewna litego, szkielet ze słupków dwuteowych, obustronnie pokryty płytą Kronopol OSB-3, wewnątrz wypełniony wełną mineralną. U ściany = 0,18.

Stropy: konstrukcja skrzyniowa (jak wyżej) z zastosowaniem belek dwuteowych stropowych, wewnątrz wypełniona wełną mineralną.

Zakres usług: do ustalenia z klientem; cena* dotyczy stanu surowego zamkniętego.

Czas budowy: prefabrykacja średniej wielkości domu trwa 4-5 tyg. Montaż elementów na placu budowy zajmuje ok. tygodnia. Łatwość wykonania prac wykończeniowych pozwala na zamknięcie całego cyklu budowlanego w czasie 8 tyg.

Gwarancja: udzielana przez firmę montującą elementy prefabrykowane; 25 lat na konstrukcję domu.

Więcej informacji: www.kronopol.pl

EPOKA - od 2086* zł/m2

Projekt: z katalogu firmy (20 domów o pow. 65-250 m2) lub dowolny.

Ściany: z energooszczędnych paneli o konstrukcji szkieletowej ze stali ocynkowanej, ceowników i kątowników, wypełnionych styropianem. Są w nich otwory na okna i drzwi oraz kanały do montażu instalacji. Standardowo ściany wewnętrzne i sufity wykańcza się płytami gipsowo-kartonowymi. Elewacja może być wykonana z tynku cienkowarstwowego, oblicówki winylowej lub drewnianej albo z cegły silikatowej. U ściany = 0,19.

Stropy: systemowe lub drewniane.

Zakres usług: budowa domów pod klucz (łącznie z wyposażeniem łazienki oraz kuchni*) na fundamencie przygotowanym przez firmę, z pokryciem dachu dachówką bitumiczną lub blachodachówką.

Czas budowy: ok. 9 tyg.

Gwarancja: 3 lata na wykonawstwo.

Więcej informacji: www.styrobud.pl

PRAEFA - 1600-1925 zł*/m2

Projekt: wg projektu klienta.

Ściany: z wielkowymiarowych elementów prefabrykowanych z keramzytobetonu, z wbudowanymi przewodami i puszkami elektrycznymi oraz z bruzdami przygotowanymi do prowadzenia instalacji sanitarnych. U ściany = 0,256.

Stropy: systemowe.

Zakres usług: budowa domów w standardzie deweloperskim* lub w stanie surowym otwartym - bez więźby oraz pokrycia dachu, okien, instalacji, na fundamencie przygotowanym przez klienta.

Czas budowy: wyprodukowanie elementów domu i ich złożenie nie trwa dłużej niż tydzień. Prace wykończeniowe można zaczynać natychmiast. Od postawienia domu na działce do zakończenia budowy upływa zwykle od jednego do dwóch miesięcy.

Gwarancja: 50 lat na konstrukcję budynku.

Więcej informacji: www.praefa.com

MABUDO - od 550 zł/m2

Projekt: sporządzany w firmie wg koncepcji klienta.

Ściany: z prefabrykowanych elementów żelbetowych, docieplonych od wewnątrz 20-centymetrową warstwą styropianu. U ściany = 0,2.

Stropy: drewniane albo betonowe płytowe z warstwą nadbetonu wylewaną na budowie.

Zakres usług: budowa domów w stanie surowym otwartym, z więźbą - z pokryciem dachu lub bez pokrycia - bez okien i instalacji, na fundamencie (stopowo-podwalinowym z zawieszaną podłogą) przygotowanym przez firmę.

Czas budowy: wyprodukowanie elementów domu zajmuje 2 tygodnie, wzniesienie całej konstrukcji trwa zaledwie tydzień. Prace wykończeniowe można zaczynać natychmiast po zakończeniu montażu.

Gwarancja: 2 lata na konstrukcję budynku.

Więcej informacji: www.mabudo.pl