Lakier a barwa podłogi

Naturalny kolor zapewnią podłogom lakiery wodne produkowane na bazie żywic poliuretanowych, które zabezpieczają drewno przed żółknięciem.

Różnorodność ciepłych odcieni wydobędą z drewna lakiery rozpuszczalnikowe. Wymagają one jednak odpowiedniego podkładu chroniącego drewno przed zmianą koloru pod wpływem światła. Jednak nawet wtedy należy liczyć się z tym, że jeśli zastosujemy lakier rozpuszczalnikowy, podłoga po jakimś czasie zmieni kolor i gdy przestawimy meble, zostanie po nich na podłodze jaśniejsza plama.

Barwienie podłogi. Najprostszym sposobem jest zastosowanie podbarwianych lakierów do podłóg albo lakierów bezbarwnych barwionych według karty kolorów (dostępnej u niektórych producentów). Innym sposobem jest bejcowanie surowego drewna, które potem pokrywa się lakierem podkładowym, a następnie lakierem nawierzchniowym.

Uwaga! Nie należy używać do podbarwiania parkietów jakichkolwiek produktów, które nie są przeznaczone do podłóg, na przykład kolorowych lakierobejc. Nawet nałożenie wierzchniej warstwy lakieru przeznaczonego do podłóg nie zapewni właściwej ochrony. Powłoka będzie się szybko ścierać, rozwarstwiać, a nawet łuszczyć!

Więcej o: