Rady właścicieli

Ważny jest kształt działki i jej zorientowanie w stosunku do stron świata. Mieliśmy kłopot z dobraniem gotowego projektu domu do jej szerokości. W końcu front domu znalazł się od strony południowego-zachodu, a taras po zacienionej stronie domu. Początkowo byliśmy z tego niezadowoleni, ale latem doceniliśmy taki układ.

Nasz dom celowo zbudowaliśmy blisko drogi, gdzie biegną wszystkie media. Dzięki temu mniej nas kosztowały potrzebne instalacje. Niższe będą też koszty budowy podjazdu do garażu.

Korzystamy z pomocy rodziny i znajomych, którzy pracują w różnych firmach produkujących materiały budowlane i wykończeniowe. Wskazują nam okresy rabatów i promocji, doradzają w doborze akcesoriów. Kupujemy dobrej jakości materiały po możliwie najniższej cenie.

Radzimy nie spieszyć się z wykańczaniem budynku, bo w trakcie prac pojawiają się nowe, lepsze rozwiązania. Zdecydowaliśmy się nie tylko na żeliwny wkład kominkowy z rozprowadzeniem ciepła, ale również centralny odkurzacz oraz instalacje: alarmową, kina domowego i komputerową. Dzięki nim dom będzie bardziej funkcjonalny. Na elewacjach budynku "dorobiliśmy" ozdobne boniowania, bo naszym zdaniem brakowało im charakteru.

Na razie unikamy zaciągania kredytu, ponieważ Ania nie ma stabilnej pracy, a planujemy dwoje dzieci. Nie chcemy więc obciążać naszych dochodów dodatkowymi spłatami.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.