Doświadczenia właścicieli

Faza projektowa jest najważniejsza. Warto na początku szczegółowo określić wszystkie potrzeby, technologię budowy i wyposażenie, ponieważ wpływa to później na funkcjonalność i estetykę domu oraz eliminuje kosztowne poprawki.

Naszym zdaniem warto zainwestować w indywidualny projekt domu - na konkretną działkę i dla konkretnej rodziny. Po dwóch latach mieszkania w nowym domu przekonaliśmy się, że niczego nie musimy w nim zmieniać. Nie żałujemy więc kilku dodatkowych tysięcy wydanych na zatrudnienie architekta.

Radzimy zadbać o jak najlepszą wentylację budynku. Wiele osób o tym zapomina, a w domach budowanych we współczesnych "szczelnych" technologiach jest to szczególnie ważne. U nas każde pomieszczenie ma wyprowadzenie do kominów wentylacyjnych.

Montując wkład kominkowy, zainstalowaliśmy dwa automatyczne czujniki - jeden przy kominku (steruje ciepłem w palenisku i pracą szybra kominkowego), drugi na piętrze (mierzy temperaturę we wnętrzu). Dzięki temu w pokojach mamy stałą temperaturę i zużywamy dokładnie tyle drewna, ile potrzeba do jej uzyskania.

Drewna do kominka nie kupujemy na miejscu (drożej), tylko sprowadzamy je z tzw. ściany wschodniej (tańsze).

Założyliśmy instalacje odkurzacza centralnego, oświetlenia zewnętrznego, sieć komputerową, telefoniczną i TV Sat. Same urządzenia zamontujemy później.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.