Z doświadczeń właścicieli

Basen. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni - zwłaszcza z zastosowanej metody ogrzewania wody. Przepływowy system solarny pozwala łatwo ogrzać wodę do komfortowej dla nas temperatury 30°C.

Pagórki. Nie udał nam się zabieg utworzenia pagórków o wysokości do 1,6 m, które usytuowaliśmy wzdłuż ogrodzenia od strony ulicy. Niestety, nasz pies wykorzystywał pagórki do ucieczek poza posesję i dlatego musieliśmy je obniżyć aż o metr.

Palisady. Za płytko wkopaliśmy drewniane bale, podpierające strome zbocza pagórków, co skutkuje pochylaniem się palisady i deformowaniem wzniesień. Postanowiliśmy już, że do naprawy wykorzystamy drewno dębowe, a nie sosnowe, i odpowiednio długie pale, które dodatkowo połączymy stalowymi łącznikami.

Taras. Polecamy usytuowanie tarasu od strony wschodniej, bo latem nie doskwiera tutaj upał. Zadowoleni jesteśmy również z tego, że taras jest duży (lubimy przyjmować w ogrodzie gości) i że w miejscu, gdzie stoi stół, osłania go dach.

Oczko. Namawiamy na budowę oczka wodnego, radość z niego jest wielka. W toni naszego zbiornika o łącznej powierzchni 80 m2 i głębokości do 1 metra pływają karpie koi i karasie. Niestety, ostatnio ich liczba gwałtownie spadła, bo w ogrodzie zadomowiła się czapla.