Ogrody zimowe - zapach letniego ogrodu przez cały rok

Widok nieba i wpadających promieni słońca do wnętrza. Popołudniowa kawa, czy poobiednia drzemka pośród zieleni przez cały rok. W naszym klimacie możliwie jest to tylko dzięki ogrodom zimowym. Dlatego zatrzymaj zieleń lata przez cały rok.

Chłód przez większą część roku, zachmurzenia oraz wzrost wilgotności to efekt klimatu umiarkowanego w Polsce, na który oddziałują przede wszystkim masy powierza polarno-morskiego. Ciepłe i pełne słońca dni przypadają na niewielką część lata. Ogrody zimowe są doskonałym sposobem na zatrzymanie zieleni lata.

Wykusz, taras, balkon...

Dla jednych ogród zimowy, dla innych oranżeria. Można zaplanować ją podczas projektowania budynku lub jego budowy, a co najważniejsze dostawić już do istniejącego. Ilość rozwiązań tak jak zastosowań jest imponująca: od zabudowy balkonu czy tarasu po dostawienie szklanego wykuszu, powiększającego przestrzeń samego budynku i stanowiącego naturalny łącznik pomiędzy domem a ogrodem. Prócz przyjemności, konstrukcje te poprawiają również bilans cieplny budynku.

Drewniano - aluminiowa konstrukcja

Dobrze zaprojektowane i wykonane ogrody zimowe charakteryzuje szczelność, zapewniająca optymalną temperaturę wewnątrz pomieszczenia, odpowiednia wentylacja oraz lekka, wytrzymała i całkowicie odporna na odkształcenia konstrukcja z drewniano-aluminiowych profili.

Od wewnątrz budynku znajduje się drewniany stelaż, wykonany z klejonych i impregnowanych elementów. Po stronie zewnętrznej budynku, stelaż obłożony jest systemowym profilem aluminiowym. Profile te odpowiedzialne są za statykę konstrukcji jak również za niski koszt zużywanej energii cieplnej oraz znakomicie dopełniają połączenie szklanego dachu i szklanej ściany konstrukcją "szyba w szybę". Scalenie to w pełni zabezpiecza i umożliwia prawidłowe odprowadzenie wody z górnej części ogrodu.

Ponadto np. firma Adpol S.A. oferuje możliwość wyboru pakietów szklarskich o grubości 24 mm - 42 mm, współczynniku przenikania ciepła (U) mniejszym bądź równym 1,0 lub z szybami o podwyższonej odporności na włamanie, dzięki którym nie musimy się obawiać wysokich rachunków za ogrzewanie naszego ogrodu czy też nieproszonych gości. Finezyjne szyby witrażowe lub ornamentowe dodatkowo dodadzą uroku naszej oranżerii. Ogród zimowy sprawi, że korzystanie z tarasu lub balkonu stanie się niezależną od pogody przyjemnością.

Więcej o: