Olimpijskie umywalki

Komisja Organizacyjna Igrzysk Olimpijskich 2008 w Pekinie powierzyła koncernowi ROCA wyposażenie łazienkowych obiektów olimpijskich. A oto efekty zamówienia

Koncern ROCA wraz z Javierem Mariscalem, liderem w dziedzinie kreatywnego designu, stworzył unikatową, limitowaną serię umywalek o niepowtarzalnym stylu, inspirowaną Igrzyskami. Javier Mariscal zasłynął jako grafik i designer po projekcie Bar Cel Ona, promującym jego rodzinne miasto. Cały świat zna jego dwa sztandarowe projekty: maskotkę na Olimpiadę 1992 w Barcelonie, Cobi, oraz maskotkę na Expo 2000 w Hanowerze - Twipsy'ego. Projektant ten prostą, geometryczną ceramikę ROCA ozdobił oryginalnymi, zabawnymi rysunkami przedstawiającymi popularne konkurencje sportowe, zmieniając ją tym samym w prawdziwie olimpijskie mistrzostwo. Umywalki stały się areną rywalizacji, a woda wypływająca z baterii wydaje się błogosławieństwem dla atletów biorących udział w zawodach. Przynosi ukojenie po wyczerpującym wysiłku i orzeźwia zmęczonych sportowców.

Do stworzenia limitowanej, olimpijskiej kolekcji wykorzystano cztery popularne modele umywalek ROCA - okrągłą, owalną, prostokątną i kwadratową. Umywalki DIVERTA zaczarowano w kort tenisowy i boisko. Z zaciekawieniem i rozbawieniem przyglądamy się sportowym zmaganiom tenisistów i piłkarzy. Zabawnie wygląda także umywalka nablatowa BOL. Wydaje się, jakby w jej idealnie okrągłym wnętrzu narysowani maratończycy mieli zamiar biegać w nieskończoność. Natomiast płaskie dno umywalki HALL zaadoptowano w basen olimpijski, gdzie pływacy właśnie rozpoczęli wielki wyścig o medal.

Zabawne ludziki, znak rozpoznawczy Mariscala, cechuje nowoczesność i minimalistyczny styl doskonale prezentujący się we współczesnych łazienkach. Oryginalne rysunki limitowanych umywalek ROCA zadziwią nawet podczas zwykłego mycia rąk, wywołując szczery uśmiech na twarzach użytkowników i to nie tylko tych najmłodszych. Kto by przypuszczał, że zwykła umywalka może tak bardzo zmienić łazienkę, a jednocześnie rozbawić i sprawić, iż przez moment nabierzemy dystansu do otaczającego nas świata - ot tak, po prostu.

Producent: ROCA, www.roca.pl

Szukasz fachowca lub ekipy budowlanej? Wystaw swoje zlecenie na aukcję!

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.