Doświadczenia właścicieli

Już na etapie projektowania domu dokładnie wiedzieliśmy, czego potrzebujemy. Zaufaliśmy też wiedzy i doświadczeniu projektanta (którego bardzo starannie wybraliśmy), a w następnych fazach konsekwentnie realizowaliśmy przyjęty projekt, bez jakichkolwiek zmian. Dlatego uniknęliśmy problemów i jesteśmy zadowoleni z ostatecznego efektu.

Uważamy, że budowa domu zakończyła się sukcesem, bo łącznie z wykończeniem trwała zaledwie rok. To efekt dobrej koordynacji robót oraz udanej współpracy pomiędzy architektem, poleconymi przez niego wykonawcami i nami. Radzimy poprosić architekta o nadzór nad budową, a także konsultować z nim prace wykończeniowe oraz zatrudniać ekipy przez niego polecane, które znają tajniki zastosowanych przez niego technologii i rozwiązań.

Planując dużą liczbę przeszkleń, nie można zapominać o konieczności ustalenia miejsc na potrzebne w domu meble.

Warto pomyśleć o zakupie "ciepłych" szyb oraz zamontowaniu w newralgicznych miejscach szyb antysolarycznych i samooczyszczających się. Przeszklona ściana w formie łuku znakomicie doświetla jadalnię i salon. Okna stanowią element dekoracyjny reprezentacyjnej części domu. Mimo że zwrócone są na południe, dobra jakość szkła zabezpiecza wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem oraz chłodem. Przy wszystkich większych przeszkleniach zastosowaliśmy w podłogach grzejniki kanałowe, tworzące kurtyny ciepła.

Bardzo wygodna jest oddzielna garderoba na wierzchnie okrycia, sąsiadująca z garażem (przez który najczęściej wchodzimy do domu) oraz wiatrołapem (przez który wchodzą goście). Dzięki temu rozwiązaniu w sieni nie ma butów i odzieży.

Więcej o: