Wymień tradycyjną żarówkę na energooszczędną. Akcja promocyjna "Philips spłaci Twój kredyt"

Philips Lighting Poland pomoże spłacić Twój kredyt! W lipcu rozpoczyna się akcja promująca wymianę tradycyjnych żarówek na energooszczędne źródła światła i skierowana jest do konsumentów. Celem promocji, jest uświadomienie korzyści płynących z wymiany tradycyjnych żarówek oraz rozpropagowanie energooszczędnych świetlówek. Biorąc udział w akcji promocyjnej można wygrać jedną z pięciu nagród w wysokości 6000 zł na spłatę dowolnego kredytu lub 2500 świetlówek Philips.

Świadomość społeczna na temat energooszczędnych źródeł światła wzrasta, jednak nadal pozostaje niewystarczająca. Polacy nie są świadomi tego, że można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na rachunkach za energię jeśli wymienią żarówkę na energooszczędną świetlówkę. Uświadomienie konieczności wymiany żarówek, spowodowane jest również dyrektywą Komisji Europejskiej, zakładającą obniżenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery przez wycofanie ze sprzedaży żarówek tradycyjnych. Już z początkiem roku szkolnego 2009, we wszystkich krajach UE wycofane zostaną żarówki 100 watowe i o większej mocy , a także wszystkie żarówki nieprzeźroczyste (tzw. mleczne i kolorowe). Rok później - żarówki 75W, w 2011 60W, a 1 września 2012 roku - żarówki 40- i 25 watowe.

Tabela wycofywania żarówek halogenowych

Tabela wycofywania żarówek

Tabela wycofywania świetlówek i reflektorów

To nie oznacza wielkiej rewolucji dla klienta, ponieważ w sprzedaży zostaną energooszczędne odpowiedniki wszystkich wycofywanych źródeł światła. Mówiąc energooszczędne źródła mamy na myśli świetlówki kompaktowe . Nowoczesne świetlówki kształtem przypominają tradycyjne żarówki (Softone), są też świetlówki rurowe (Genie, Ecominy) czy te najbardziej wydajne w kształcie spirali (Tornado). Każdą żarówkę można zastąpić świetlówką w takim samym rozmiarze i z takim samym gwintem. Energooszczędne źródła światła są dostępne z trzonkiem E27 i E14. Różnicę pomiędzy żarówką tradycyjną, a świetlówką można zauważyć w cenie (ok. 20 zł), która jednak szybko się zwraca. Korzyść z wymiany żarówki na świetlówkę można łatwo obliczyć. Jeśli w pokoju dziennym mamy żyrandol na 3 żarówki 100 W i każdą z nich wymienimy na świetlówkę Philips Tornado o takiej samej mocy, ale 20 W - to już po roku, na 3 świetlówkach oszczędzimy 107,91 zł a podczas całego okresu użytkowania świetlówki (8 lat) - zyskamy 863,28 zł. To jeszcze nie koniec - w każdym gospodarstwie domowym używamy kilkunastu źródeł światła. Każdy może dokonać symulacji i obliczyć swój zysk. Dokładne kalkulatory z wyliczeniem zamienników znajdziemy na stronie internetowej www.philips.com/homelighting.

Czytaj także:

Energooszczędne oświetlenie

Akcja "Pomożemy spłacić Twój kredyt" trwająca od lipca do grudnia 2009 roku ma dodatkowo zachęcić Polaków do wymiany oświetlenia na energooszczędne i ekologiczne. Promocja jest prosta, a udział w niej może wziąć każdy, kto kupi świetlówkę kompaktową firmy Philips. Już za zakup jednej świetlówki można wygrać 6000 zł. Wygraną sumę można przeznaczyć na dowolny cel - w tym spłatę rachunków bieżących czy spłatę dowolnego kredytu. W okresie od lipca do grudnia, co miesiąc będzie dodatkowo losowanych 500 świetlówek.

W promocji Philips każdy jest zwycięzcą - oszczędza każdego dnia na kosztach energii elektrycznej.

Dodatkowych informacji udzielają:

Krzysztof Kouyoumdjian

Corporate Communication Manager Philips Polska

Al. Jerozolimskie 195B, 02-222 Warszawa

tel: +48 22 571 00 74

kom. +48 607 790 384

e-mail: krzysztof.kouyoumdjian@philips.com

Czytaj także:

Budownictwo przyszłości

Inteligentny dom

Mieszkanie, które pomyśli za Ciebie