Okna - niepowtarzalny akcent domu i wnętrza

Stolarka okienna to niezwykle ważny element wizerunkowy każdego domu. Warto, aby jej wygląd zapraszał do środka niecodzienną estetyką. Technologia firmy Schüco pozwala na produkcję okien o wyrafinowanym wyglądzie.

Choć okna z białego PCV znajdują nadal wielu miłośników, to właściciele domów i mieszkań coraz częściej decydują się na odważne akcenty dekoracyjne, które nadają elewacjom indywidualnego charakteru. Współczesne budownictwo jedno - i wielorodzinne zaskakuje żywą kolorystyką tynków oraz profili okiennych. Elewacja budynku, wraz z kluczowym elementem jaki stanowi stolarka okienna, informuje o gustach i charakterach mieszkańców. Wygląd okien Schüco z PCV może być modyfikowany pod wieloma względami - od koloru i faktury, różnych wersji podziału okna i szyby, różnorodnych wariantów kształtu okien i samych profili, aż po okucia i akcesoria.

Eksperymenty z barwą i fakturą

Okna PCV marki Schüco mogą być okleinowane na jeden z kilkudziesięciu kolorów. Drewnopodobne folie dekoracyjne pozwalają nadać profilom PCV klasyczny wygląd drewnianej stolarki, który w połączeniu z doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi okien Schüco z PCV (Uf od 0,75 do 1,4 W/m2K) daje maksymalny komfort mieszkania. Do wyboru pozostaje kilkanaście oklein, idealnie odwzorowujących naturalne piękno drewna. Na szczególną uwagę w rodzinie oklein drewnopodobnych zasługują okleiny SIENA NOCE i SIENA ROSSO, idealnie odwzorowujące drewno z orzecha włoskiego. Nowa generacja oklein sprawia, że powierzchnia profilu wygląda dokładnie tak jak lakierowane drewno o otwartych porach. Dokładne zobrazowanie szczegółu oraz głębia barw została uzyskana w wyniku pracochłonnej obróbki.

Gładka i drobna struktura okleiny jest klasycznie piękna oraz łatwa w utrzymaniu - i podobnie jak inne okleiny Schüco niezwykle odporna na działanie promieni UV i upływ czasu.

W ofercie występują także okleiny w kilku wariantach jednobarwnych oraz o fakturze drewna, a także wersje profili barwionych w masie.

Estetyka i komfort w każdym szczególe

Okna Schüco można wyposażyć w dodatkowe akcesoria, w klasyczne lub stylowe listwy przyszybowe czy szprosy i to bez obaw o ograniczenie dopływu światła do pomieszczeń. Przy wąskiej szerokości czołowej profilu, a co za tym idzie dużej powierzchni przeszklenia, szybę można dzielić w dowolny sposób. W przypadku okien balkonowych możliwe jest zastosowanie niskiego progu drzwiowego, co okazuje się ważnym argumentem nie tylko dla osób niepełnosprawnych. Uzyskanie idealnego efektu dekoracyjnego, bez elementów zakłócających wrażenie estetyczne, jeszcze nigdy nie było takie łatwe. W ramach okuć okiennych firma Schüco oferuje m.in. ukryty system Schüco VarioTec NI. Dzięki niemu zawiasy pozostają ukryte wewnątrz profilu i okno emanuje klarowną linią profili. Bogaty asortyment klamek pozwala na dopasowanie jednego spośród kilku wyrafinowanych estetycznie modeli o różnorodnych powierzchniach i kształtach, utrzymanych w stylu nowoczesnym. Ich powierzchnie mogą być lakierowane na wiele kolorów z palety RAL, wykonane z mosiądzu lub w kolorystyce stali nierdzewnej, zaś funkcjonalność pozostaje kwestią wyboru w zależności od indywidualnych potrzeb.

Źródło: www.schueco.pl

Czytaj także:

Czuj się bezpiecznie - okna antywłamaniowe

Okna zewnętrzne dla domów niskoenergetycznych