Lodówka w rozmiarze XXL? BEKO prezentuje chłodziarko-zamrażarkę typu Side by Side

Stłoczone na sobie garnki, nie mieszczące się butelki i opakowania, przepełniony zamrażalnik - tak wyglądają lodówki w wielu domach. Dzieje się tak dlatego, że tradycyjne chłodziarko-zamrażarki są za małe, aby sprostać potrzebom wielu rodzin. Na szczęście istnieje prosty sposób, aby rozwiązać ten problem. BEKO wprowadza do swojej oferty nową, srebrną lodówkę GNE 45700 S. Duża pojemność to tylko jedna z licznych zalet tego urządzenia.

Wielu Amerykanów nie wyobraża sobie mieszkania bez lodówki typu Side by Side, do której bez trudu mieszczą się wielkie, rodzinne zakupy. To właśnie z ich kraju przywędrowała do Europy moda na chłodziarko-zamrażarki, w których część zamrażająca jest ustawiona obok części chłodzącej, a ich drzwi otwierają się skrzydłowo na boki. Największą zaletą tego rodzaju urządzeń jest duża pojemność, ale na tym nie kończą się ich zalety. Najczęściej mają mnóstwo udogodnień, o których właściciele tradycyjnych lodówek często mogą jedynie pomarzyć. BEKO wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, wprowadziło do swojej oferty model GNE 45700 S, który powinien zadowolić nawet bardzo wymagających użytkowników.

Wnętrze w rozmiarze XXL

Lodówka BEKO GNE 45700 S może pochwalić się wnętrzem o imponującej pojemności. Do naszej dyspozycji pozostaje 383 l w części chłodzącej oraz 152 l w zamrażarce. Dzięki głębokości wynoszącej 60 cm bez trudu zmieścimy do niej garnki lub inne przedmioty o dużych gabarytach. W urządzeniu zastosowano mnóstwo udogodnień podnoszących komfort użytkowania. Wysuwane szuflady i pojemniki ułatwiają dostanie się do głęboko schowanych produktów. Na dole znajduje się pojemnik, przewidziany do przechowywania mięsa, ryb, dań gotowych lub warzyw, w którym panuje temperatura około 0° C. Szuflada na przekąski sprawia, że łatwiej nam będzie sięgnąć po drobne artykuły. Lodówka posiada także chromowaną półkę na wino, pojemnik na nabiał oraz mnóstwo przydanych przegródek o zróżnicowanej wielkości. Wydajna zamrażarka sprawia, że umieszczone w jej komorach świeże produkty są zamrażane tak szybko, że nie tracą swojego aromatu i własności odżywczych.

Higiena i świeżość

Aby przechowywane w lodówce produkty zachowywały swoją świeżość jak najdłużej, powierzchnia komory lodówki jest pokryta antybakteryjną powłoką zawierającą cząsteczki srebra - Silver Protection. Taką warstwę znajdziemy także na uszczelce drzwi, na której najczęściej gromadzą się niepożądane mikroorganizmy. Lodówka wyposażona jest także w aktywny jonizator, który neutralizuje bakterie, wirusy i rodniki pleśni rozwijające się we wnętrzu urządzenia. Poziom bakterii zostaje ograniczony aż o 60%, a pleśni - o 80%, co znacznie zmniejsza ryzyko zatrucia pokarmowego długo przechowywanej żywności oraz zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. W pojemniku na warzywa umieszczono niebieskie światło Active Fresh Blue Light. Dzięki temu oświetleniu w warzywach nadal przebiega proces fotosyntezy, zapobiegający utracie przez nie witamin i wydłużający okres ich przechowywania.

Inne udogodnienia

Czytelny wyświetlacz LCD pokazuje aktualną temperaturę w części chłodzącej i zamrażarce. Dzięki zastosowaniu dwóch kompresorów chłodzących, można dowolnie ustawiać ich parametry lub wyłączyć jedną z komór. Lodówka jest wyposażona w kostkarkę do lodu, podłączoną bezpośrednio do ujęcia wody. Nie musimy jej ręcznie napełniać, więc znika ryzyko przypadkowego rozlania wody. W razie konieczności można łatwo wyłączyć funkcję robienia lodu. Wbudowany w zewnętrzną część drzwi barek mieści butelki o pojemności do 2,5 l i umożliwia sieganie po napoje bez konieczności otwierania lodówki. W drzwiach znajduje się także dozownik wody z filtrem usuwającym z niej szkodliwe związki takie jak chlor, czy ołów. Drzwi ze specjalną rączką ułatwiającą ich otwierane, odchylają się pod kątem do 150° i umożliwiają swobodny dostęp do wszystkich zapasów. Kąt otwarcia da się ograniczyć do 120°, co chroni przylegające szafki przed uszkodzeniem. Jeśli są lekko niedomknięte, lodówka zamknie je sama. Gdy będą otwarte szerzej, o konieczności ich zamknięcia poinformuje nas specjalny sygnał. System No frost zapobiega osadzaniu się szronu zarówno w części chłodzącej, jak i w zamrażarce. Wszystkie te udogodnienia sprawiają, że domownicy chętniej będą zaglądać do swojej lodówki.

Podstawowe parametry lodówki BEKO GNE 45700 S:

Klasa energetyczna: A

Zużycie energii na 24 h: 1,45 kW

Zużycie energii na rok: 529 kW

Poziom hałasu: 46 dBa

Zdolność zamrażania kg/24h: 13

Automatyczne rozmrażanie chłodziarki i zamrażarki

Dystrybutor wody z kostkarką oraz kostkarka do lodu

Barek

Filtr antyzapachowy i antybakteryjny

Pojemność części chłodzącej (netto): 383 l

Pojemność zamrażarki: 152 l

Wymiary (WxSzxG): 177x92,5x74 cm

Sugerowana cena detaliczna : 5519 zł (w tym opłata KGO)

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.beko.com.pl