Dom za sprawą deweloperów - doświadczenia właścicieli

Sprawdza się niewielka działka. Nie mamy kłopotów z jej pielęgnacją, a sąsiednia posesja z lasem daje nam "oddech" i widok na zieleń. Zapracowanym radzimy kupno niedużej działki z dobrym sąsiedztwem.

Wybierając działkę przy lesie lub starodrzewie, warto zwrócić uwagę na odległość drzew od domu. U nas rzucają długi cień od strony zachodniej, dlatego wyposażyliśmy elewację ogrodową w większe okna, oczywiście z "ciepłymi" szybami.

Staraliśmy się zatrudniać do budowy jak najmniejszą liczbę ekip. Do zamontowania poszczególnych instalacji radzimy jednak zawsze wynajmować fachowców. Choć najważniejsze instalacje wykonali zawodowcy, niepotrzebnie chcieliśmy oszczędzić i samodzielnie założyliśmy instalację telewizyjną oraz internetową. Niestety, nie działa sprawnie.

Warto znaleźć czas, by skonsultować i starannie zaplanować ogrzewanie domu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z kondensacyjnego kotła grzewczego, bo daje spore oszczędności.

Sprawdza się wydzielona kuchnia. W projekcie była dostępna z dwóch stron, ale zdecydowaliśmy się ją zamknąć z jednej, by była bardziej kameralna i ustawna. Jest w niej dzięki temu więcej szafek i dlatego nie brakuje nam spiżarni.

Polecamy połączenie garażu z resztą domu. Jest to funkcjonalne i wygodne rozwiązanie, szczególnie dla rodziny z małym dzieckiem.

Bardzo się nam przydaje duża kotłownia z aneksem gospodarczym. Świetnym rozwiązaniem w domach z ogrodem i dla posiadaczy zwierząt jest wybudowanie w niej gospodarczego brodzika bądź wanny. Przydaje się do mycia zabłoconych butów i kąpieli psa.

Trochę brakuje nam suszarni i miejsca do prasowania.

Czytaj także:

Za sprawą deweloperów - historia budowlana

Kilka słów o domu

Wydatki związane z domem

Więcej o: